TİM EN BÜYÜK 500 HİZMET İHRACATÇISINI BELİRLİYOR

TİM EN BÜYÜK 500 HİZMET İHRACATÇISINI BELİRLİYOR

Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM), Türkiye’nin ihracatına Türkiye’nin 500 Büyük Hizmet İhracatçısı Araştırması düzenliyor. Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM), Türkiye’nin ihracatına 2016 yılında 37 milyar dolar katkı sağlayan, 2023 yılı için 500 milyar dolar ihracat hedefi ortaya koyan hizmet sektöründe Türkiye’nin en büyük 500 hizmet ihracatçısını belirlemek için Türkiye’nin 500 Büyük Hizmet İhracatçısı Araştırması düzenliyor. Ege İhracatçı Birlikleri Koordinatör Başkanı Sabri Ünlütürk, Ege Bölgesi’nde faaliyet gösteren hizmet ihracatçısı firmaları, bu yıl ikinci kez düzenlenecek olan araştırmaya katılmaya davet etti. Türkiye'nin 500 Büyük Hizmet İhracatçısı Araştırması’na katılan firmaların kendi sektörlerinde konumlarını, genel sıralamadaki yerlerini görme fırsatı yakalayacaklarına işaret eden Ünlütürk, “Türkiye'nin 500 Büyük Hizmet İhracatçısı Araştırması’nda sektöründe ilk 3’e giren ve Türkiye genelinde ilk 10’a giren firmalara ödüller verilecek. TİM’in yayınları ve sosyal medya hesaplarında başarı hikayelerine yer verilecek. katılımcı firmalar “Döviz Kazandırıcı Hizmet Ticareti ve Devlet Destekleri” ile ilgili eğitimlerden yararlanacak, Son 3 takvim yılı itibarıyla yıllık ortalama ihracatı 1 milyon Dolar’ın üzerinde olan Hizmet ihracatçı firma temsilcileri yeşil pasaport sahibi olacak” diye konuştu.

SON TARİH: 31 TEMMUZ
Başvurular http://www.tim.org.tr/tr/500.html linki üzerinden online ve ücretsiz olarak oldukça kısa süre içerisinde gerçekleştirilebiliyor. Başvuruları 31 Temmuz’a kadar yapmak mümkün.

FİRMALAR NEDEN BU ARAŞTIRMAYA KATILMALI?
Sektörün ilk 3 firması ile Türkiye genelinde ilk 10’a giren firmalara ve belirli sektörlere özel ödüller veriliyor. Firmalar hem kendi sektörü içerisindeki konumunu, hem de genel sıralamasını ücretsiz olarak görme imkanına erişiyor. TİM’in yayınları ve sosyal medya aracılığıyla şampiyonların başarı hikayelerine yer veriliyor.

İLK 100 HİZMET İHRACATÇISINA SERTİFİKA VERİLECEK
Katılımcı firmalara, 2015/8 ve 2015/9 sayılı desteklere ilişkin “100 Soruda Döviz Kazandırıcı Hizmet Ticaretinin Desteklenmesi” kitapçığı gönderilecek. Katılımcı firmalara “Döviz Kazandırıcı Hizmet Ticareti ve Devlet Destekleri” ile ilgili eğitim verilecek. Son 3 takvim yılı itibarıyla yıllık ortalama ihracatı 1 milyon doların üzerinde olan Hizmet ihracatçı firma temsilcilerine yeşil pasaport verilecektir.

 

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner220

banner221