TİN; 'TÜRKİYE'Yİ TERÖR BELASINDAN KURTARACAĞIZ'

TİN; 'TÜRKİYE'Yİ TERÖR BELASINDAN KURTARACAĞIZ'

Ak Parti İl Yönetim KuruluToplantısı’nda gündeme dair önemli açıklamalarda bulunan AK Parti DenizliMilletvekili Şahin Tin, “Türkiye, terörle boğuşan bir ülke olmaktankurtuluncaya kadar tüm unsurlarımızla mücadeleyi sürdüreceğiz. Türkiye’yi TerörBelasından Kurtaracağız” dedi.

AK Parti DenizliMilletvekili Şahin Tin, Ak Parti İl Yönetim Kurulu Toplantısı’na katıldı. Partibinası toplantı salonunda yapılan yönetim kurulu toplantısında konuşan Tin,terör olaylarından, Fırat Kalkanı harekâtına, ekonomiden kayyum atananbelediyelere kadar birçok konuda önemli açıklamalarda bulundu. Şer odaklarınınkökü kazınana kadar operasyonların kararlılıkla süreceğini ifade eden Tin, “Güvenlikgüçlerimizin terör örgütlerinin yurdumuzun özellikle güneydoğu ve doğusundayuvalandıkları tüm noktalara yönelik operasyonları sürüyor. Türkiye, terörleboğuşan bir ülke olmaktan kurtuluncaya kadar tüm unsurlarımızla mücadeleyisürdüreceğiz. Türkiye’yi Terör Belasından Kurtaracağız. Ülkemizin huzurunakurşun sıkan hiçbir anlayışı asla affetmeyeceğiz ve hak ettiği cezayı öyle yada böyle vereceğiz. Bizim bölgede ortaya koyduğumuz mücadele bir savunma değil,bir taarruzdur. Bizim için tehdit unsuru oluşturan tüm şer odaklarınıtemizleyeceğiz. Artık bölgede yaşayan vatandaşlarımız da terörden yaka silkerhale gelmiştir. Millet olarak düne göre daha çok birlik içindeyiz. Kardeşlikbağlarımız daha da kuvvetlenmiştir. Gençlerimizin dağlara götürülerekömürlerinin baharında yok olup gitmelerine vesile olanlara asla pirimvermeyeceğiz” dedi.

“TERÖRİST EYLEMLERE KUCAKAÇANLAR CEZASIZ KALMAYACAK”

Belediyelere kayyumatanması konusu hakkında da değerlendirmelerde bulunan Tin; “Bölge halkınahizmet etmeyen terör odaklarıyla birlikte yürüyen tüm yerel yönetimler, kayyumatanarak devletimizin eliyle yönetilecek. Bayrağımızın dalgalanmadığı hiçbiryerel yönetim bu millete hizmet edemez. Şanlı bayrağın altında hainlik peşinde koşanlar,ihanet edenler ve terörist eylemlere kucak açanlar cezasız kalmayacak. Bukonuda Devletimiz adına İçişleri Bakan’ımız da hassasiyetle bir çalışmayürütmekte, bölgede ırkçı ve ayrılıkçı bakış açılarına da meydanverilmemektedir. Hiçbir güç bizim binlerce yıllık bu topraklardakikardeşliğimizi bozamayacak. Hukukun dışında herhangi bir terör örgütüylekanunsuz işler peşinde olanlara karşı yasalar neyi emrediyorsa gereğini yapmayıdevletimiz sürdürecektir” diye konuştu.

“İNSANİ YAKLAŞIMIMIZDAN VEDURUŞUMUZDAN ASLA TAVİZ VERMEYECEĞİZ”

Fırat Kalkanı harekâtınailişkin de değerlendirmelerde bulunan Tin; “Türkiye olarak Fırat Kalkanı harekâtıylaSuriye topraklarında ülkemize karşı terör faaliyetleri geliştiren tehditunsurlarını tek tek temizliyoruz. Hedef güvenli bölge oluşturarak Suriyehalkının da zulümden kurtarılması ve özgürce kendi topraklarında yaşamlarınısürdürmeleridir. Bugün baktığımızda terör dünyanın birinci gündem maddesiolarak karşımıza çıkmaktadır. Bunun yegâne sebebi batılı küresel akıllarınvahşi planlar üretmesi ve insanların kıymetini yok hükmünde değerlendirmesidir.Türkiye olarak bu vahşi ve canice eylem ve faaliyetlere asla prim vermeyeceğiz.İnsani yaklaşımımızdan ve duruşumuzdan asla taviz vermeyeceğiz” ifadelerine yerverdi.

“İÇ PİYASAYI RAHATLATICIADIMLARI SÜRATLE ATIYORUZ”

Kredi kartına taksit imkanıgetirilmesine dair açıklamalarda bulunan Tin, şunları aktardı; “Türkiye olarakekonomik anlamda dimdik ayakta durmak ve güçlü bir vizyon sergilemekdurumundayız. Türkiye’nin kalkınması ve büyümesi için tüm adımları atmayahükümetimiz devam ediyor. İhracat rakamlarımız yükselişini sürdürüyor. Dışpiyasada gücümüzü katlamaya devam ediyoruz. İç piyasaya dönük olarak da önemlidüzenlemeleri hayata geçiriyoruz. Cari açığa yol açmadan iç piyasayırahatlatıcı adımları süratle atıyoruz. Bu anlamda piyasanın da yakından takipettiği ve beklentisinin olduğu kredi kartına taksit imkânı sağlanması konusundahükümetimizin çalışmalarında sona gelindi. İnşallah ülkemizi hep birliktekalkındırmayı sürdüreceğiz.”

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER