TİN’İN KİTABI ÇOK BEĞENİLDİ

15 Temmuz 2016’da Denizli’de bulunan tek Denizli Milletvekili olan Şahin Tin’in belgesel kitabı “Denizli’de 15 Temmuz Destanı; Şükür Şafağı Gördük” kitabı büyük beğeni topladı. 15 Temmuz Darbe Girişimi gecesini 64 sayfalık belgesel kitabı olarak yayınlayan ve ölümsüzleştiren 27. Dönem AK Parti Denizli Milletvekili Şahin Tin, kitabını önce TBMM’de milletvekili arkadaşlarının beğenisine sundu.

TİN’İN, DENİZLİ’DE 15 TEMMUZ’U ANLATTIĞI  KİTABI; “ŞÜKÜR ŞAFAĞI GÖRDÜK” BEĞENİLDİ
15 Temmuz 2016’da Denizli’de bulunan tek Denizli Milletvekili olan Şahin Tin’in belgesel kitabı “Denizli’de 15 Temmuz Destanı; Şükür Şafağı Gördük” kitabı büyük beğeni topladı.  15 Temmuz Darbe Girişimi gecesini 64 sayfalık belgesel kitabı olarak yayınlayan ve ölümsüzleştiren 27. Dönem AK Parti Denizli Milletvekili Şahin Tin, kitabını önce TBMM’de milletvekili arkadaşlarının beğenisine sundu. Tin’in “Şükür Şafağı Gördük” kitabı milletvekilleri arasında elden ele dolaşırken, Tin’in kitabını inceleyen vekiller Denizli Milletvekilini böyle bir eser ortaya koyduğu ve tarihe bir not düştüğü için de tebrik ettiler. Şahin Tin bir gün sonra da Denizli Gazeteciler Cemiyeti’nde basın mensuplarıyla bir araya geldi ve kitabını tanıttı.

15 Temmuz 2016’da patlak veren FETÖ’cü darbe girişiminin önemli dönüm noktalarından biri olan Çardak Havaalanı ve Denizli kent merkezindeki yaşanan direniş ve mitinglerin öyküsü AK Partili Denizli Milletvekili Şahin Tin’in bastırdığı belgesel kitapla ölümsüzleştirildi. Bölgenin değişik illerinden gelen 550 darbeci askerden oluşan komando birlikleri, İstanbul ve Ankara’ya  destek amacıyla yolla çıkmış, ancak bu birlikler Denizli-Ankara yolu Çardak Havaalanı yol kavşağında halk tarafından durdurulmuştu. O günün önemli isimlerinden biri olan AK Parti Denizli Milletvekili Şahin Tin, o gece yaşananları bir kitap haline getirdi.

Tin; 15 Temmuz Darbe Girişimi’nin 2’nci yılında yayınlanan kitabını önce TBMM’de milletvekillerine dağıttı. Bir gün sonra da Denizli Gazeteciler Cemiyeti İlyas Haytan Toplantı Salonu’nda bir basın toplantısı düzenleyen ŞahinTin, 15 Temmuz darbe girişiminin ikinci yılında basımı tamamlanan ‘Denizli’de 15 Temmuz Destanı; Şükür Şafağı Gördük’ ismini taşıyan 64 sayfalık kitapçığın tanıtımını gerçekleştirdi.

Şahin Tin’in; “Denizli’de 15 Temmuz Destanı; Şükür Şafağı Gördük” kitabı Ankara’da TBMM’de ve Denizli’de büyük beğeni ile karşılandı. Milletvekili arkadaşları ve Denizlililer o geceyi tüm çıplaklığıyla anlatan ve “tarihe önemli bir not” olarak düşülen bu belgesel kitap için Şahin Tin’i kutladılar.

GÜRKAN GÖK

Güncelleme Tarihi: 14 Temmuz 2018, 18:22
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner212

banner211