TIR VE KAMYON GARAJI’NDA YER TESLİMLERİ TAMAM

Denizli Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan ve işletmesi Denizli Nakliyeciler Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği’ne devredilen Bozburun Mahallesi’ndeki TIR ve Kamyon Garajı’nda noter huzurunda yapılan kura çekilişiyle yer teslimleri gerçekleştirildi.

TIR VE KAMYON GARAJI’NDA YER TESLİMLERİ TAMAM

TIR ve Kamyon Garajı, Denizli Büyükşehir Belediyesi tarafından Bozburun Mahallesi yakınlarında yaklaşık 45 dönüm arazi içerisinde yapıldı ve 99 TIR, 60 kamyon ve 49 otomobil kapasiteye sahip olarak inşa edildi. Bodrum ve zemin kat olmak üzere bin 350 metrekare kapalı alana sahip tesis toplamda 2 bin 278 metrekare alana kuruldu. TIRve Kamyon Garajı’nda nakliyat firmaları için yer tahsisleri kura ile yapıldı.Denizli Nakliyeciler Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği üyeleri, tesislerde tek tek kura çekerek kendilerine ayrılan bölümleri belirledi.Kura töreninde konuşan Denizli Nakliyeciler Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Ferudun Fikri Akyol, kamyon ve TIR’lar için bir park alanı bulunmayışının hem kendi sektörleri için, hem de kent yaşamı için yıllarca sorun olduğunu belirterek, “Dernek olarak girişimlerimiz sonucunda Büyükşehir Belediyemiz 1 yıl gibi kısa bir sürede talebimize cevap verdi. Bu noktada Sayın Denizli Büyükşehir Belediye Başkanımız Osman Zolan’a sorunumuza duyarlılığı için teşekkür ediyorum. Ayrıca Denizli Ticaret Odası Başkanı Sayın Uğur Erdoğan’ın da bu süreçte önemli katkıları oldu. Kendisine de sektörümüz olarak teşekkürü borç biliyorum” dedi.

KARMAŞA ORTADAN KALKTI

Yeni TIR ve Kamyon Garajı ile birlikte artık kent merkezinde gelişigüzel park etmiş, trafiği aksatan kamyon ve TIR gibi ağır tonajlı taşıtlar olmayacağını, karmaşanın ortadan kalktığını belirten Dernek Başkanı Akyol, “Şoför kardeşlerimiz de büyük bir sıkıntıdan kurtulmuş oldu. Artık araçlarını park etmek için Denizli’yi mahalle mahalle dolaşmak zorunda kalmayacaklar. Biz de dernek olarak tesisin işletmesini en iyi şekilde yürütmeye gayret edeceğiz. Nakliyeci arkadaşlarımıza hayırlı, uğurlu olmasını diliyorum” diye konuştu.

HABER MERKEZİ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER