TOFAŞ TUTKUNLARI ÇARDAK’TA BULUŞTU

Çardak Belediyesi tarafından birincisi düzenlenen Denizli TOFAŞ Tuning Toplantısı,Çardak Özdemir Sabancı Organize Sanayi Bölgesi'nde gerçekleştirildi. Yaklaşık 300 adet TOFAŞ marka otomobilin katıldığı etkinlikte konuşan Çardak Belediye Başkanı Mahmut Öztürk,”Yerli üretimi özendirmeye ve yerli malı kullanmaya devam edelim” dedi.

Çardak Belediyesi’nin organizatörlüğünde ve Denizli Tofaş Team grubunun katkılarıyla Denizli'de ilki düzenlenen Denizli Tofaş Tuning Toplantısı Çardak Özdemir Sabancı Organize Sanayi Bölgesi'nde gerçekleştirildi. Farklı şehirlerden yaklaşık 300 adet TOFAŞ marka otomobilin katıldığı etkinlikte birbirinden heyecanlı ve renkli gösteriler düzenlendi.

Otomobilleriyle drift yaparak izleyenleri büyüleyen sürücüler, lastik yakma, eksoz patlatma gibi çeşitli gösterilerle hem kendilerini hem de davetlileri eğlenceye doyurdu. Öte yandan Denizli Tofaş Team grubu üyeleri, Çardak Belediye Başkanı Mahmut Öztürk’e desteklerinden dolayı plaket takdim ederek teşekkür etti.

Güzel bir pazar gününde gençlerin sesine kulak vererek yerli otomobille ilgili bir etkinliğe ev sahipliği yapmanın gurur ve mutluluğunu yaşadıklarını belirten Başkan Mahmut Öztürk ise şunları aktardı: “Umarım bu etkinlikle ülkemizde her alanda yerli üretime ve yerli ürünlerin kullanımına ilişkin bir algı oluşturmayı başarırız. Ayrıca Çardak Organize Sanayi Bölgesi’nde yaptığımız çıkışla; yerli otomobil üretilmesine yönelik çağrı ve davamız halen devam etmektedir. Bugün de düzenlediğimiz bu etkinlikle bunun en güzel örneğini gösterdik. Ayrıca gençlerimizi burada misafir etmenin de mutluluğunu yaşıyoruz.”

“GENÇLERİMİZ ZEVKLERİNİ SERGİLEME İMKANI BULDULAR”

Düzenledikleri etkinliğin aslında toplumsal bir mesaj olduğu gerçeğine dikkat çeken Başkan Öztürk, ”Gençlerimiz çeşitli kötü alışkanlıklar peşinde koşmaktansa buraya geldiler ve burada yerli otomobilimizin tanıtılması ve yerli otomobilimizle ilgili zevklerini sergileme imkanı buldular. Buradan mesajı tekrar verelim. Çardak Organize Sanayi Bölgesi yerli otomobil üretimi için hazır. Bu algıyı da böylece oluşturmuş olduk. Yerli üretime ve yerli malı kullanmaya devam edelim” diye konuştu.

“ÇARDAK HİÇ OLMADIĞI KADAR HAREKETLENDİ”

Talep olduğu sürece gençlere ev sahipliği yapmaya devam edeceklerini vurgulayan Başkan Öztürk, ”Her alanda gençlerimizle birlikte bu tür sportif ve sosyal etkinlikler yapmayı sürdüreceğiz. Bugün bu etkinliğin ilkini düzenledik. İnşallah bunu devam ettirip geleneksel hale getireceğiz ve yıllar boyu sürdüreceğiz. Pazar günleri sessiz ve sakin bir ilçe olan Çardak, gençler sayesinde hiç olmadığı kadar hareketlendi. Kulaklarımızın pası silindi. Etkinlik kapsamında çok güzel gösteriler yapıldı.Gözlerimiz bayram etti. Kütahya’dan, Antalya’ya; Aydın’dan Zonguldak’a kadar birçok ilden kardeşimiz etkinliğe katıldı. Katılan ve etkinliği düzenlemede emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

SERDAR KİRİŞ – MEHMET ÜNLER

Güncelleme Tarihi: 22 Ekim 2018, 17:47
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER