Toplumsal cinsiyet eşitliği seminerine yoğun ilgi

Kadının İnsan Hakları Yeni Çözümler Derneği’nin düzenlediği Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Seminerine Denizlililer yoğun ilgi gösterdi.

Toplumsal cinsiyet eşitliği seminerine yoğun ilgi

Kadın İnsan Hakları Eşit Çözümler Derneği tarafından ‘Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Semineri’, Merkezefendi Belediyesi Kültür Merkezi’nde yapıldı. Denizli Kadın Platformu, Ege Kadın Buluşması, TEV Denizli Şubesi ve Merkezefendi Belediyesi desteğiyle gerçekleştirilen seminere, katılım oldukça yoğun oldu. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan seminerin açılış konuşmasını Denizli Kadın Platformu Dönem Sözcüsü Gülnur Oymak yaptı. Oymak, Denizli Kadın Platformu çalışmaları hakkında bilgi verdi.  

Kadının İnsan Hakları Yeni Çözümler Derneği’nden Nigar Etizer Karacık, yaptığı sunumda “Hepimiz aynı mıyız, hepimiz eşit miyiz, duygusallık kadınlara özel davranış mıdır, erkekler ağlamaz mı, cesaret yalnızca erkeklere has bir şey mi, kadınlar güçlü olamaz mı, bu özellikler doğduğumuzda var mıydı?” sorularını sorarak, açıklamalarda bulundu. Cinsiyetin dışında her türlü özelliğin kadın ve erkeğe yakıştırma ve yapıştırma olduğunu söyleyen Karacık, sunumun ikinci bölümünde ise anayasadaki ve medeni kanundaki haklarından söz etti. Seminer sonunda Başkan Oymak, Karacık’a çeşitli hediyeler takdim etti. Katılımcılara ise dernek tarafından sertifika verildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER