Tosyalı’dan “Japonya-Türkiye Ortak Toplantısı’nı Pamukkale’de yapalım” teklifi

Denizli Ticaret Odası’nı (DTO) ziyaret eden Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK) Türkiye-Japonya İş Konseyi Başkanı Şerif Tosyalı, ‘Japonya-Türkiye Ortak İş Konseyleri Toplantısı’nın bir sonraki Türkiye ayağını Pamukkale’de yapmayı önerdi.

Tosyalı’dan “Japonya-Türkiye Ortak Toplantısı’nı Pamukkale’de yapalım” teklifi

Türkiye demir çelik sektörünün öncü isimleri arasında yer alan Tosyalı Holding’in ikinci nesil genç patronları Şerif Yavuz Tosyalı, Tosyalı ile Şerif Tosyalı, Denizli Ticaret Odası’nı (DTO) ziyaret etti.

Kalabalık bir heyetle Denizli’de bulunan Tosyalı Holding’in ortaklarını; DTO Başkan Yardımcıları Hasan Aracı ve Melek Sözkesen, beraberlerindeki DTO Yönetim Kurulu Üyeleri; Musa İmançlı, Hikmet Alpaslan, Kemal Tuncer, Yakup Öğütcen, Ferruh Dalkılıç, Murat Can, Hasan Kocabay ve DTO Genel Sekreteri Ali Rıza Tekin ile birlikte ağırladı.

Haftalık olağan toplantıları için bir araya gelen DTO Yönetim Kurulu üyeleriyle, DTO’nun faaliyetleri, demir çelik sektörü ve Denizli ile ilgili istişarede bulundu.

Denizli’de ve DTO’da bulunmaktan büyük bir mutluluk duyduğunu dile getiren Tosyalı Holding İcra Kurulu Üyesi Şerif Tosyalı, ziyarete vesile olan DTO Yönetim Kurulu Üyesi Musa İmançlı’ya teşekkür etti. Aynı zamanda Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK) Japonya İş Konseyi Başkanı da olan Tosyalı, DTO yönetiminin daveti üzerine, “Bir yıl Türkiye’de, bir yıl Japonya’da toplanan kongremizin bir sonraki Türkiye ayağını Pamukkale’de yapalım” teklifinde bulundu. Tosyalı, Japon tarafını da ikna edebilirse, organizasyonu Denizli’ye getireceklerinin sözünü verdi.

DENİZLİ HOROZU İLE UĞURLADILAR

Nezaketlerinden ve ilgilerinden dolayı misafirlerine teşekkür eden DTO Başkan Vekili Hasan Aracı, en kısa zamanda, aralarında Japon iş adamları ve yatırımcıların da yer aldığı daha geniş bir heyetle kendilerini tekrar Denizli’de görmeyi umduklarını kaydetti.

Aracı, yurtdışında bulunan DTO Başkanı Uğur Erdoğan’ın da selamlarını iletti. Ziyaretin anısına birer Denizli Horozu biblosu hediye edilen konuklar, İzmir’e gitmek üzere şehirden ayrıldı.

Güncelleme Tarihi: 21 Eylül 2019, 10:50
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner220

banner221