TRT'NİN KADİR GECESİ MEVLİDİ DENİZLİ'DEN

TRT'NİN KADİR GECESİ MEVLİDİ DENİZLİ'DEN

Dönemin Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar’ın da katılımıyla 21 Kasım 2012’de temeli atılan Pamukkale Üniversitesi Kınıklı Yerleşkesi içerisinde yer alan Müftü Ahmet Hulusi Efendi Camii ve Külliyesi’nin açılışı, yarın açılacak. 
Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci ve Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş’ın da katılacağı açılışın ardından Kadir Gecesi Özel Programı yapılacak. Ege'nin en büyük Camii olma özelliği taşıyan Müftü Ahmet Hulusi Efendi Camii ve Külliyesi’nde yapılacak program, TRT-1 ve TRT Diyanet Televizyonları tarafından naklen yayınlanacak.

Dönemin Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar’ın da katılımıyla 21 Kasım 2012’de temeli atılan Pamukkale Üniversitesi (PAÜ) Kınıklı Yerleşkesi içerisinde yer alan Müftü Ahmet Hulusi Efendi Camii ve Külliyesi, Devlet-millet birliğinde tamamlandı. Ege'nin en büyük Camii olma özelliği taşıyan Müftü Ahmet Hulusi Efendi Camii ve Külliyesi, yarın düzenlenecek törenle açılışı gerçekleşecek. Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci ve Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş’ın da katılacağı açılışın ardından Kadir Gecesi Özel Programı yapılacak. Müftü Ahmet Hulusi Efendi Camii ve Külliyesi’nde yapılacak program, TRT-1 ve TRT Diyanet Televizyonları tarafından naklen yayınlanacak.

“KADİR GECESİ, DENİZLİMİZDE GÜZELLİKLERLE İÇ İÇE GEÇECEK”

Başkan Osman Zolan sözlerini şöyle sürdürdü; “10 Haziran Pazar günüMüftü Ahmet Hulusi Efendi Cami ve Külliyesi’nin açılışını Diyanet İşleri Başkanımız ve Bakanımızın katılımlarıyla yapacağız. TRT’nin Kadir Gecesi yayını Türkiye’ye oradan yapılacak. Kadir Gecesi Denizlimizde güzelliklerle iç içe geçecek” dedi. 

“SADECE CAMİ DEĞİL, AYNI ZAMANDA BİR KÜLLİYEDİR”

Müftü Ahmet Hulusi Efendi Camii ve Külliyesi’nin Denizli adına büyük önem arz ettiğini söyleyen Cami İmam Hatibi ve Din görevlileri Derneği başkanı Ali Sürücüoğlu, “Burası sadece cami değil, aynı zamanda bir külliyedir. PAÜ yer alan Cami ve Külliyemiz, öğrencilere yönelik cami olmasının yanında, öğrencilerin milli ve manevi değerler kazanması açısından önemli bir misyonu var. Külliyemizde, öğrenciler ve vatandaşların kitap okuyabileceği kütüphane, müştemilat, sanat atölyeleri de var. Bu nedenle önemli bir merkez halini alıyor. Külliyemizin şehir insanı ile gençliği buluşturma yönüyle bir misyonu var. Açılış ve Kadir Gecesi Özel Programımıza herkesi davet ediyorum. Yapımında emeği geçenlere teşekkür ederim” diye konuştu. 
Denizli'de, Kurtuluş Savaşı’nda halkı düşmana karşı cihat ruhuyla ayağa kaldıran ‘Müftü Ahmet Hulusi Efendi’nin adının verildiği Külliye,  6 bin metrekarelik alanda ve içinde 4 bin 500 kişi ibadet edebilecek.

HATİCE DEMİR 

 

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER