'TSE HİZMETTE YETERLİLİK BELGESİ'NİN İKİNCİSİ DENİZLİ'YE

'TSE HİZMETTE YETERLİLİK BELGESİ'NİN İKİNCİSİ DENİZLİ'YE

Türkiye’de sadece Balıkesir’deki Hayvancılık Kooperatifleri Birliği’nde bulunan ‘TSE Hizmette Yeterlilik Sertifikası’nın ikincisi; Denizli’ye verildi. Birlik binasında gerçekleştirilen sertifika töreninde ayrıca; Antalya’da eğitim gören 13 kursiyere de sertifikaları takdim edildi.

Denizli’nin tarım alanından en öncü kuruluşlarından olan Denizli bölgesi Hayvancılık Kooperatifleri Birliği (HAY-KOOP.) Danışmanlık hizmetleri konusunda Balıkesir’e verilen ve Türkiye’de ikinci belge olan ‘TSE Hizmette Yeterlilik Sertifikası’nı almaya hak kazandı. Denizli bölgesi Hay-Koop Birliği’nde sertifika töreni gerçekleştirildi. Törende ayrıca Milli Eğitim Bakanlığı tarafından Antalya’da gerçekleştirilen eğitimde başarı gösteren kursiyerlere de sertifikaları takdim edildi. Törene; Denizli Vali Yardımcısı Celalettin Cantürk, Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Yılmaz Erkaya, Hay-Koop Denizli Birliği Başkanı Mehmet Varol, birlik üyeleri ve kursiyerler katıldı. Etkinlikte Hay-Koop Denizli Birliği’ne TSE Müdürlüğü tarafından TSE-HYB belgesi verildi. Alınan bu belge ile Denizli Birliği, Türkiye'de bu belgeyi alan şehirlerarasında 2 birlikten biri oldu.

"ÇOK GÜZEL İŞLER YAPTIK"
Törende konuşan Hay-Koop Denizli Birliği Başkanı Mehmet Varol, "Birliklerin bir kuruluş amacı vardır. Bir amaç için hizmet ederler. Biz de bu bilinçle hizmet ettik. Göreve geldiğimiz günden bu güne birçok proje gerçekleştirdik. Çalıştığımız süre zarfında çok güzel işler yaptık. Denizli’de hep en önde olduk. Bakanlığımızın yaptığı çalışmalarda yer aldık. " dedi.

“13 YILDA ÇOK İYİ YOL KAT ETTİ”
Sertifika töreninde konuşan Denizli Valiliği Vali Yardımcısı Celalettin Cantürk, “Hay-Koop 13 yılda kurumsal anlamda çok iyi yol kat etti. Emek veren Başkan Mehmet Varol ve Yönetim Kuruluna çok teşekkür ediyorum. İnanıyorum ki 2018 yılında, bizler de Denizlili Valiliği olarak sizlerin yanınızda olacağız. Bugüne kadar çok iyi bir uyum içerisinde çalıştığımızı düşünüyorum. İnşallah daha iyi yerlere geleceğiz. Sertifika almaya hak kazanan arkadaşlarımızı da tebrik ediyorum” diye konuştu. 

 

İBRAHİM ALAYONT-ALPER PARLAK

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner220

banner221