TÜBA’DAN, DENİZLİLİ ACAR’A "ÜSTÜN BİLİM İNSANI ÖDÜLÜ"

Sosyal Hizmetler İl eski Müdürü ve Ressam İsmail Yılmaz Kahraman’ın gelini Bahçeşehir Üniversitesi Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi Enerji Sistemleri Mühendisliği Bölümü Öğretim Görevlisi Dr. Canan Acar, 2018 yılı Türkiye Bilim Akademisi (TÜBA) Üstün Bilim İnsanı Ödülü’nü almaya hak kazandı. Dr. Acar, ödülü Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dan aldı.

TÜBA’DAN, DENİZLİLİ ACAR’A "ÜSTÜN BİLİM İNSANI ÖDÜLÜ"

Sosyal Hizmetler İl eski Müdürü ve Ressam İsmail Yılmaz Kahraman’ın gelini Bahçeşehir Üniversitesi Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi Enerji Sistemleri Mühendisliği Bölümü Öğretim Görevlisi Dr. Canan Acar, sürdürülebilir enerji dalında yaptığı çalışmalardan dolayı, 2018 yılı Türkiye Bilim Akademisi (TÜBA) Üstün Bilim İnsanı Ödülü’ne layık görüldü.

Dr. Acar, ödülünü, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezi’nde düzenlenen “TÜBİTAK ve TÜBA” Ödülleri Töreni’nde aldı. Dr. Acar; TBMM Başkanı Binali Yıldırım, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, YÖK Başkanı Prof. Dr. Yekta Saraç, milletvekilleri, YÖK üyeleri, TÜBA Başkanı Prof. Dr. Ahmet Cevat Acar, TÜBİTAK başkanı Prof. Dr. Hasan Mandal, TÜBA üyeleri, üniversite rektörleri, diğer protokol mensupları ile akademisyenler, ödül sahiplerinin yakınları ve davetliler katıldığı törende ödülünü Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın elinden aldı. ‘Prof.Dr.’ unvanını da kısa bir süre sonra alacak olan Acar, “Geleceğin enerji kaynağı sürdürülebilir enerji olacak. Bu yönde yapılacak çalışmalar hiç bitmeyecek” dedi.

HABER MERKEZİ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner212

banner211