TUBİTAK 4006 BİLİM FUARI, BÜYÜK İLGİ GÖRDÜ

TUBİTAK 4006 BİLİM FUARI, BÜYÜK İLGİ GÖRDÜ

Nezihe- Derya Baltalı Bilim ve Sanat Merkezi tarafından oluşturulan ‘TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarı’nın 3’üncüsü gerçekleştirildi. Öğrenciler tarafından hazırlanan 43 bilimsel proje, fuarda görücüye çıktı ve katılımcılardan tam not aldı.

Nezihe- Derya Baltalı Bilim ve Sanat Merkezi tarafından oluşturulan ‘TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarı’nın 3’üncüsü gerçekleştirildi. Kurum öğrencilerinin bilimde aktif rol oynadığı, öğrenirken ürettiği fuarda 43 bilimsel proje sergilendi. Fuara, Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci’nin eşi Ayşen Zeybekci, Denizli Aile Sosyal Politikalar İl Müdürü Süleyman Erdoğan, Nezihe-Derya Baltalı Bilim ve Sanat Merkezi’nin hamisi olan Derya Baltalı ve eşi Nezihe Baltalı, Sanat Merkezi Müdürü Hurşit Çalışkan, okul yönetimi, öğrenciler ve davetliler katıldı. Gerçekleştirilen açılış töreninde Türkiye’de projeleri ile dereceye giren öğrenci ve danışmalara da plaketler verildi.

“EMEĞİ GEÇEN HERKESE TEŞEKKÜR EDİYORUM”
Açılışta kısa bir konuşma gerçekleştiren ve projenin önemine dikkat çeken Nezihe-Derya Baltalı Bilim ve Sanat Merkezi Müdürü Hurşit Çalışkan, “ 587 öğrencimiz kurumdan destek alıyor. Bu yıl 3’üncüsünü düzenlediğimiz 4006 TÜBİTAK Projemizde sizlerin beğenisine sunacağız. Öğrencilerimiz bu bağlamda çalışmalara ve yarışmalara katılıyorlar.  Tarih öğretmenimiz Tekin Demirarslan danışmanlığında öğrencimiz İsmail Eren Kanaç, orta öğretim öğrencileri arasında yapılan yarışmada Türkiye 3’üncüsü oldu. Onları buradan tebrik ediyorum. Okul aile birliği ve yardımseverlerimizin desteği ile ciddi bir atılım içerisindeyiz. Bize her zaman destek olan Ayşen Zeybekci’ye, İl Sağlık Müdürümüz Berna Öztürk’e, 4006 TÜBİTAK Bilim Fuarı’nda emeği geçen herkese,  bize maddi ve manevi olarak yanımızda duran Nezihe-Derya Baltalı’ya çok teşekkür ediyor, fuarımızın hayırlı olmasını diliyorum” dedi. 

“BU GÜZEL OKULUN ADIMIZLA ANILMASINDAN ÇOK BÜYÜK ONUR DUYUYORUM.”
Törende konuşan İşadamı Derya Baltalı, “Okulumuzun öğretmenlerine, öğrencilerine ve velilerine çok teşekkür ederiz. Böyle bir okula ismimizi verdiğimiz için de çok mutluyuz” diye konuştu. Nezihe Baltalı ise duygu ve düşüncelerini şöyle dile getirdi: “Yetenekli öğrencilerin yeteneklerini sürdürebilmeleri için gerekli imkanları sağlayan çok değerli öğretmenlerimize, destek olan ailelerine çok teşekkür ederiz. Mustafa Kemal Atatürk’ün söylediği gibi; ‘Hayatta en hakiki mürşit ilimdir.’ İlmin ışığında ileriki yaşantılarında çok çok büyük başarılara imza atacaklarına yürekten inanıyorum. Bu güzel okulun adımızla anılmasından çok büyük onur duyuyorum.” Yapılan konuşmaların ardından törene katılan protokol tarafından açılış kurdelesi kesildi. Ardından fuarda yer alan stantları gezen katılımcılar, öğrencileri tebrik ettiler. 

 

İBRAHİM ALAYONT-DOĞAN AKŞİT 

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER