TÜBİTAK'TA DERECEYE GİREN ÖĞRENCİLER OĞUZ'U ZİYARET ETTİ

TÜBİTAK'TA DERECEYE GİREN ÖĞRENCİLER OĞUZ'U ZİYARET ETTİ

Merkezefendi Erbakır Fen Lisesi, 2017 yılı içerisinde düzenlenen TÜBİTAK Bilim Olimpiyatları’nda ‘En Yenilikçi Çözüm’ ödülü,  üç madalya ile iki kupa alarak elde ettiği başarılar ile Denizli’yi gururlandırdı. TÜBİTAK’ta dereceye giren öğrenciler, İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz’u makamında ziyaret etti.

Merkezefendi Erbakır Fen Lisesi, 2017 yılı içerisinde düzenlenen TÜBİTAK Bilim Olimpiyatları’nda ‘En Yenilikçi Çözüm’ ödülü,  üç madalya ile iki kupa alarak büyük bir başarıya imza attı.


TÜBİTAK Olimpiyatlarında; Kimya Olimpiyatı’nda Ebrar Tecimen, Kimya Olimpiyatı’nda Tuğçe Çağlayan’ın, Matematik Olimpiyatı’nda İsmail Yaşar Kökçüler,  FIRST LEGO League’de; Mehmet Koca, Yiğit Doruk, Behlül Sena Akbudak ve Mehmet Kural dereceye giren öğrenciler oldu. Dereceye giren öğrenciler ile İl Milli Eğitim Müdürlüğü Şube Müdürü Ramazan Kayayurt, Erbakır Fen Lisesi Müdürü İbrahim Ekiz, danışman öğretmenler; Barış Yılmaz, Mustafa Arslanoğlu ve Rafike Duyar İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz’u makamında ziyaret etti.

“Okuyan nesil olduğumuz sürece yeniliklerin kapısı hepimize açık” diyen İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz; şunları söyledi: “Okumak hayatı iyi irdelemek için en büyük anahtardır. Okul hayatından tutun iş hayatı boyunca başarıdaki en büyük anahtarımız okumaktır.  Elde ettiğiniz başarılardan dolayı sizleri içtenlikte kutluyor. Başarılarınızın devamını diliyorum. Erbakır Fen Lisesi olarak 81 il ile yarış içerisindesiniz. İlimizin marka okulusunuz. Başarılarınız hepimizi mutlu ediyor ve onurlandırıyor. Yazılım ve kodlama konusunda yapmış olduğunuz iki yıllık çalışmanın karşılığı olarak Ulusal Bilim Kampı Proje Yarışmasında Türkiye ikinciliği ile döndünüz. FIRST LEGO League (FLL) Türkiye’nin dört bir yanından gelen gençlerden oluşan 460 takımın katıldığı 2018 sezonunun İstanbul etabında, okulumuz öğrencileri, kendileri tarafından tasarlanan robotla en yüksek puanı alarak son 52 takım arasına kalmayı başarmıştır. Ayrıca, ‘en yenilikçi çözüm’ ödülü alan takımımız, 2 kupa ve Ulusal Turnuva bileti kazanarak İzmir’de düzenlenecek olan Ulusal Turnuvalara davetiye aldılar. Kimya Olimpiyatlarında iki öğrencimiz Bronz Madalya alma başarısı gösterdi. Matematik olimpiyatından da Gümüş Madalya ile döndük. Çağımızda teknoloji amacı doğrultusunda kullanıldığında hayatı kolaylaştırıyor ve aynı zamanda ülke ekonomisine büyük katkılar sağlıyor. Gençlerimizi Teknoloji Bağımlısı olarak değil de teknolojiyi kullanan nesiller olarak yetiştirmek için çalışıyoruz. Teknoloji satar bir ülke olma yolunda emin adımlarla ilerliyoruz. Bakanlığımız da Robotik Kodlama alanına büyük önem vermektedir.” Oğuz, konuşmasının ardından danışman öğretmenler ile  dereceye giren öğrencilere plaket verdi. 

 

HABER MERKEZİ

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER