'TÜKETİCİNİN DOSYA MASRAFI VE TRT PAYINI KALDIRACAĞIZ'

'TÜKETİCİNİN DOSYA MASRAFI VE TRT PAYINI KALDIRACAĞIZ'

CHP iktidarında üretici kadar tüketicinin haklarının da sonuna dek korunacağını belirten CHP Denizli Milletvekili Adayı Kazım Arslan; Tüketici Hakları Üst Kurulu’nun kurulacağını belirterek; “Tüketicilerden alınan kredi dosya masrafları, kart aidatları, elektrik kayıp kaçak ve sayaç okuma bedellerinin iadesini sağlayacağız” dedi.

CHP Denizli Milletvekili Adayı Kazım Arslan, partisinin 24 Hazirandaki seçim vaatleri hakkında açıklama yaptı.  CHP iktidarında üretici kadar tüketicinin haklarının da sonuna dek korunacağının altını çizen Aslan, Tüketici Hakları Üst Kurulu’nun kurulacağının altını çizerek; “BM Tüketici Hakları Evrensel Bildirgesi’nin ve Tüketici Haklarının Korunması Hakkında Kanun’un eksiksiz uygulanmasını sağlayacağız. Ürün güvenliği ve kalitesine ilişkin denetimleri etkinleştireceğiz. Ürün Güvenliği hakkında Meclis’e sunulup iktidar partisi tarafından yasalaştırılmayan düzenlemenin takipçisi olacağız. Tüketicilerin bilgilenme haklarını etkin bir şekilde kullanmalarını sağlayacağız. Sosyal işletme ve kooperatifleri yaygınlaştırarak tedarik zincirindeki ara kademeleri azaltacak ve tüketici fiyatlarını düşüreceğiz. Tüketicilerden alınan kredi dosya masrafları, kart aidatları, elektrik kayıp kaçak ve sayaç okuma bedellerinin iadesini sağlayacağız. İnternet, TV, telefon gibi ihtiyaçlarını taahhüt vermeden karşılamak isteyen vatandaşımıza yüksek fiyatla hizmet sunulmasına son vereceğiz. Belediyelerin vatandaştan asfalt parası alması uygulamasına son vereceğiz. Vatandaşların faturalarına yansıtılan TRT paylarını ve elektronik cihazlarda ek maliyete neden olan TRT bandrolü uygulamasını kaldıracağız” dedi. 

“TÜKETİM MADDELERİNİN DOĞA DOSTU OLMASINI SAĞLAYACAĞIZ”
“Genetik yapısı değiştirilmiş ürünlerin (GDO) ithalatı, üretimi ve tüketiminde AB standartlarını kararlılıkla uygulayacağız” diyen Arslan, şunları aktardı: “Çocuklarımızın dengeli, yeterli ve sağlıklı beslenmesi için gerekli önlemleri acilen alacağız. Yasal düzenlemeler ve teşviklerle tüketim maddelerinin doğa dostu olmasını sağlayacağız. İnsan sağlığına zararlı ithal ürünlerin etkin tespitini sağlayarak bu ürünlerin yurtiçinde satılmasını engelleyeceğiz.”

HABER MERKEZİ

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner194

banner193