TÜLÜLER BULDAN GÖĞÜS HASTALIKLARI HASTANESİ İÇİN GÜREŞTİ

TÜLÜLER BULDAN GÖĞÜS HASTALIKLARI HASTANESİ İÇİN GÜREŞTİ

​Buldan Belediyesi’nce düzenlenen ve Buldanlı genç deveciler tarafından organize edilen,  geliri ile Buldan Göğüs Hastalıkları Hastanesi’ne tıbbi cihaz alımı yapılacak olan güreşlerde, izleyenler heyecanlı anlar yaşadı.

Buldan Belediyesi tarafından düzenlenen ve geliriyle ilçedeki Göğüs Hastalıkları Hastanesine tıbbi cihaz alımı yapılacak olan 9. Deve Güreşleri Doğanköy Arenası’nda yapıldı.

Geliri ile Buldan Göğüs Hastalıkları Hastanesi’ne tıbbi cihaz alımı yapılacak olan güreşlerde; 120 deve güreşti. Güreşlere; Güreşlere Buldan İlçe Kaymakamı Fatih Akkaya, Belediye Başkanı Mustafa Gülbay, Denizli İhracatçılar Birliği ve Türkiye İhracatçılar Meclis Başkan Vekili Süleyman Kocasert ve yüzlerce vatandaş katıldı. Kurban kesiminin ardından saygı duruşu ve İstiklal Marşı okundu. Develer arenaya çıkmadan önce konuşma yapan Buldan Belediye Başkanı Mustafa Gülbay “Bugün burada sadece güreşlerimizi izlemekle kalmıyor, aynı zamanda devletten hak ettiğini bir türlü alamayan Buldanımızın geçmişte atalarımızın bin bir zorluklarla yaptığı Göğüs Hastalıkları Hastanemize de yardım yapmış oluyorsunuz. Tüm halkımız adına siz değerli vatandaşlarımıza teşekkür ederim. Yüce Allah Afrin Harekatı’nda vatanımız ve milletimiz için çarpışan Mehmetçiklerimizin yardımcısı olsun. Şehitlerimizin mekanları cennet olsun” dedi.

Başkan Gülbay ve mahalle muhtarları daha sonra güreş alanını turlayarak katılıcıları selamladı. Buldan Belediyesi tarafından dağıtılan Türk Bayraklarını dalgalandıran güreş severler usta cazgır Halil Coşkun’un okuduğu kahramanlık destanlarıyla coşkulu anlar yaşarken develerin güreşlerini de heyecanla izledi. Bu yıl 9’uncusu yapılan deve güreşlerinde Şampiyonlar Ligi’nin önde gelen develeri boy gösterdi.  

MUHAMMET KARAÇAY-İBRAHİM ALAYONT

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER