TÜM KABİNE ÜYELERİ İLE BİRLİKTE ZEYBEKCİ DE ADAY

TÜM KABİNE ÜYELERİ İLE BİRLİKTE ZEYBEKCİ DE ADAY

Politika cephesinden iddialar da art arda gelirken, Ankara kulislerine göre Cumhurbaşkanı Erdoğan, “kabine üyeleri milletvekili aday adaylığı için başvuru yapsın” dedi. Ve Bakanlar Kurulu üyeleri bunun üzerinde Türkiye’nin çeşitli illerinden vekillik başvurularını yaptı. İşte o isimlerin içerisinde Denizlili Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci de bulunuyor.

BAKAN ZEYBEKCİ ADAY ADAYI OLDU
Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, aday adaylığı başvurusunu AK Parti Genel Merkezi’ne yaptı. Denizli’den 27. Dönem milletvekili olabilmek için başvuranların sayısının 44 kişi olduğu açıklandı. Bakan Zeybekci ve 3 milletvekilinin temayüle katılmayacağı açıklandı. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın “Kabine üyeleri milletvekili aday adaylığı için başvuru yapsın” demesi üzerine Bakanlar Kurulu üyelerinin başvuru yaptıkları vurgulandı. Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, Denizli Milletvekilleri Dr. Sema Ramazanoğlu, Şahin Tin ve Cahit Özkan da başvurularını yaptıkları öğrenildi.

BUGÜN TEMAYÜL VAR
AK Parti’den 27. Dönem MilletvekilLiği Genel Seçimlerinde adaylık başvurusu yapanların değerlendirilmesi için bugün (5 Mayıs 2018) Kırçiceği Düğün Salonu ve Sosyal Tesislerinde temayül yoklaması yapılıyor. Saat 10.00-16.00 saatleri arasındaki temayüle, il ve ilçe teşkilatlarının ana kademeleri, kadın ve gençlik kollarının asil yönetim kurulu üyeleri, mahalle başkanları, belediye başkanları, belediye meclis üyeleri, daha önce görev yapmış aday olmayan il başkanları ve milletvekilleri, disiplin kurulu ve demokrasi hakem kurulu üyeleri katılacak, aday adayları arasında tercihlerini yapacaklar.

Temayül yoklamasına girecek AK Parti Milletvekili aday adayları şöyle:

Adem Kayar, Adnan Şaşmaz, Ahmet Aydınlı, Akın Çelik, Ali Aygören, Ali Önen Çetinkaya, Arife Sevinç Dalbudak, Avni Örki, Aysun Tonel Karaaslan, Ayşe Doğan, Barış Özbilen, Birtan Şahan, Cemal Ceylan, Dilek Çevik, Fatma Sürmeli, Fazıl Alata, Fethi Erdem, Hasan Oymak, Hilal Can, İlkay Kılıç, Mahmut Durgut, Mehmet Dağlıoğlu, M. Ali Haluk Değirmenci, Mithat Ekici, Muhammed Bekir Ege, Mustafa Gebeşce, Nihal Kızılhan, Nilgün Ök, Nurefşan Bozaba, Osman Tavşan, Osman Yüceliş, Ömer Kılınçarslan, Öznur Yaşar, Perihan Dağ, Recep Karakaş, Sezer Cihan, Ümit Çelik, Veli Demir, Yıldız Aydemir ve Zafer Ersin Topoğlu

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER