Turgay Mersin, OYDER Başkan Vekili oldu

Sadık Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Turgay Mersin, 4 yıldır görev aldığı Otomotiv Yetkili Satıcılar Derneği’in (OYDER) 21 Mart’ta gerçekleştirdiği olağan genel kurulunda Yönetim Kurulu Başkan Vekilliğine getirildi.

Turgay Mersin, OYDER Başkan Vekili oldu

OYDER (Otomotiv Yetkili Satıcılar Derneği) Yönetim Kurulu Başkan Vekili Turgay Mersin, Türkiye’deki tüm otomotiv yetkili satıcılarını temsil etme göreviyle kurulan sivil toplum kuruluşunda görev alıyor olmanın önemli bir sorumluluk olduğunu belirtti.

Mersin, “Hükümet, bürokrasi ilişkilerinde aracı rol üstlenen OYDER, sektör ile ilgili yapılanma, değişiklik, yeniliklerde yetkili satıcılar adına görüş bildirmektedir. Her yıl düzenli olarak gerçekleştirdiğimiz kongre ile sektörün mevcut durumu değerlendirilerek, geleceğe yönelik planlamalar yapmaktayız” dedi. ÖTV ve KDV’de indirim ile hurda teşviklerinin hayata geçirilmesini sağladıklarını belirten Mersin, “Otomotiv sektörü yarattığı istihdamı, katma değeri ile önem ve destek verilmesi gereken bir sektör. Oyder olarak, sektör adına çözüm odaklı adımların atılması için çalışmalar yürütüyoruz. İç pazarın canlandırılması ve bu sektörden kazanç sağlayanlar için vergi indirimi gibi kısa vadeli çözümlerin yanında, daha kalıcı ve yapısal adımların atılması anlamında Oyder olarak destek vermeye hazırız” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER