Turizm sektörü, PAÜ’lü öğrencilerle bir araya geldi

Pamukkale Üniversitesi (PAÜ) Turizm Topluluğu tarafından bu yıl 4’üncüsü düzenlenen ‘Kariyer Günü’ etkinliğinde turizm sektöründe faaliyet gösteren firmalar ile PAÜ öğrencileri bir araya geldi.

Turizm sektörü, PAÜ’lü öğrencilerle bir araya geldi

Pamukkale Üniversitesi (PAÜ) Turizm Topluluğu tarafından bu yıl 4’üncüsü düzenlenen ‘Kariyer Günü’ yapıldı. PAÜ Prof. Dr. Hüseyin Yılmaz Kongre ve Kültür Merkezi Fuaye Alanı’nda düzenlenen fuarın açılışına; PAÜ Turizm Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Kasım İnce, İl Kültür ve Turizm Müdürü Turhan Veli Akyol, Turizm Fakültesi dekan yardımcıları, öğretim üyeleri ve çok sayıda öğrenci katıldı. Açılışta konuşan Turizm Fakültesi Topluluğu Danışmanı Dr. Öğretim Üyesi Serap Alkaya, etkinliği geleneksel olarak düzenlediklerinden dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Alkaya, etkinliğin sadece Turizm Fakültesi öğrencileri için değil, turizm sektöründe çalışmak isteyen işletme, fizik tedavi gibi diğer bölüm öğrencileri için de önemli bir staj ve kariyerlerine yön verme fırsatı olduğunu hatırlattı.

“BU TÜR ERKİNLİKLER TURİZM DESTİNASYONU AÇISINDAN ÖNEMLİ”

Etkinliğin düzenlenmesinde emeği geçen öğretim üyeleri ve topluluk öğrencilerine, fuara katılan firma temsilcilerine teşekkürlerini sunan Turizm Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Kasım İnce, bu türden etkinliklerin öğrencilerin derslerde aldıkları teorik eğitim ve uygulamaların sonrasında kendilerini iş hayatına hazırlama ve ilk adımı atmalarına yönelik önemli bir fırsat olduğuna değindi. Denizli’nin bu türden yapılan fuar, çalıştay, bilimsel toplantılar gibi çalışmalarla turizm destinasyonu açısından önemli bir konuma geldiğine dikkat çeken İl Kültür ve Turizm Müdürü Turhan Veli Akyol, etkinliğin düzenlenmesinde emeği geçenlere teşekkürlerini iletti.

ÖĞRENCİLER, 57 FİRMANIN TEMSİLCİLERİNDEN BİLGİ ALDI

Açılış konuşmalarının sonunda Prof. Dr. İnce, etkinliğin düzenlenmesinde katkı sağlayan Ramada Resort Lara Otel yetkililerine günün anısına teşekkür plaketi takdim etti. Açılışın ardından ‘Kariyer Günü’ etkinliğine katılan öğrenciler, turizm sektöründe faaliyet gösteren ve çoğu konaklama alanında hizmeti veren katılımcı 57 firmanın temsilcileri ile staj ve kariyer imkânları konularında bilgi aldı. Ön görüşmeler gerçekleştirdi.

Güncelleme Tarihi: 10 Mart 2020, 09:41
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER