Turizmciler bayramdan umutlu

Türkiye, Kurban Bayramı ve 9 günlük bayram tatiline hazırlanırken; yüzde 70 doluluk oranına sahip olan Pamukkale’de bayram tatilinde doluluk oranının yüzde 100’lere ulaşması bekleniyor.

Kurban Bayramı’na sayılı günler kaldı. Türkiye, Türkiye, Kurban Bayramı ve 9 günlük bayram tatiline hazırlanıyor. Denizlili turizmciler ise 9 günlük bayram tatilinden umutlu. Denizli Otelciler Ve İşletmeciler Derneği Başkanı Gazi Murat Şen; “Uzun tatiller özellikle sahil yörelerindeki otellere çok büyük fayda sağlıyor. Kurban Bayramı’nda da tatilin birleştirilmesiyle beraber, tatil yerlerindeki otellerin dolulukları neredeyse yüzde 100’lere ulaşmış durumda. İnsanların özel tatil ihtiyaçları var. Sahil yöreleri dolu olacak. Pamukkale özeline ve Denizli’ye bakarsak da zaten Pamukkale’de yabancı misafirlerle yüzde 70’lerde doluluk oranı sağlıyordu. Yüzde 30’luk kısımda da yerli taleplerin olacağını düşünüyoruz. Pamukkale, iyi bir 9 günlük bayram dönemi geçirecek” şeklinde ifade etti.

BAŞKAN ŞEN'DEN UYARI

Pamukkale’de 12 ay boyunca özellikle yabancı misafirlerin olduğunun altını çizen Başkan Şen, şunları kaydetti: “Ondan kaynaklanan doluluk her zaman var. Onun üzerinde kalan kısımda da yerli misafirlerin tamamlamasını bekliyoruz. Pamukkale iyi bir 9 günlük tatil geçirecektir. Burada en çok sıkıntı duyan insanlar, tatil yerinde evi olup, tatili beklemeyen vatandaşlarımız olacak. Çünkü gerçekten maliyetler çok yüksek. Onlar biraz bu konudan tedirgin olacaklar. Otellerin maliyetleri de çok yükseliyor. Oteller şu anda maliyetlerini çok aksettirmiş değiller. Bu fiyat artışları pek fazla olmadan yerli vatandaşlarımız da tatillerini programlıyorlarsa, bu dönem içerisinde gerçekleştirmesinde fayda var. Özellikle rezervasyon yaptırmadan herhangi bir yere tatile gitmesinler, mağdur olurlar. Çok fazla sahte otel siteleri var. Bir otel dışarıdaki bedellerin çok altında fiyat veriyorsa; o sitede sıkıntı olabilir. Paralarını kaptırabilirler, mağduriyet yaşayabilirler. Özellikle TURSAB’dan yetkili acentelerden tatillerini planlasınlar. Bildikleri acentelerden tatillerini alsınlar. İnternet üzerinden, bilmedikleri sitelerden alışveriş yapmaktan mutlaka uzak dursunlar. Herkese iyi bayramlar diliyorum. İnşallah tüm vatandaşlarımız için ağız tadıyla 9 günlük bir tatil olur.”

Güncelleme Tarihi: 05 Temmuz 2022, 16:27
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER