TURİZMCİLER GÜRLESİN VE SUBAŞIOĞLU'NU ZİYARET ETTİ

TURİZMCİLER GÜRLESİN VE SUBAŞIOĞLU'NU ZİYARET ETTİ

15-22 Nisan Turizm Haftası nedeniyle İl Kültür Turizm Müdür Vekili Mustafa Kaptan ve Denizli Turistik Otelciler ve İşletmeciler Derneği Başkanı Gazi Murat Şen ile beraberindeki heyet Merkezefendi Belediye Başkanı Muhammet Subaşıoğlu ve Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin’i ziyaret etti.
15-22 Nisan Turizm Haftası nedeniyle İl Turizm Müdürü Vekili Mustafa Kaplan ve Denizli Turistik Otelciler ve İşletmeciler Derneği Başkanı Gazi Murat Şen ve turizmciler, Merkezefendi Belediye Başkanı Muhammet Subaşıoğlu ve Pamukkale Belediyesi Başkanı Hüseyin Gürlesin’i ziyaret etti. Her iki başkan da, turizmcilere ziyaretlerinden dolayı memnuniyetini dile getirerek teşekkür ederken, ziyarette Denizli ve Türkiye turizmine yönelik sohbet edildi.

SUBAŞIOĞLU: “TURİZM ANLAMINDA BÜYÜK BİR HAZİNEYE SAHİBİZ”
Denizli turizm elçileri ile güzel bir sohbet gerçekleştirdiklerini söyleyen Merkezefendi Belediye Başkanı Muhammet Subaşıoğlu, “ Karşılıklı görüş alışverişinde bulunduk. Denizli için hangi projeler yapılabilir bunları konuştuk. Türkiye’nin her yerini geziyoruz ama Denizli bizim incimiz. Turizm anlamında büyük bir hazinenin üstündeyiz. Bu hazineyi herkesle paylaşmamız ve tanıtmamız gerekiyor. Bununla ilgili bir çok iş yapılabilir. Önümüzdeki dönemde daha somut projeler üretmeliyiz. Bizlerinde Merkezefendi olarak güzel projelerimiz var. İnşallah Denizli için güzel neticeler alacağız. İnşallah Denizli’de yaşayan herkesi turizm elçisi olacak duruma getirmeliyiz. Denizli o zaman milyonlarca turist çekebilir. Turizm haftası dolayısıyla güzel etkinliklerde var. Umarım Denizli turizm de önce olur” dedi. 

“KONUŞMUYORUZ, YAPMAYI SEVİYORUZ”
“Denizli destinasyon çalışması projesi şu anda gerçekleştirilme aşamasında” diyen Subaşıoğlu, “ Turizm önemli bir hizmet sektöründe. Hedef kitlesinin iyi belirlenmesi gerekiyor. Belediye olarak Denizli’nin turizmin daha iyi hale gelmesi için önemli projelerimiz var. Çok konuşmuyoruz, yapmayı seviyoruz. Denizli’nin tanıtımına ilişkin çalışmalar yolda” diye konuştu.

GÜRLESİN: “DAHA GÜZELE VE İYİYE GİTMEK İÇİN ÇALIŞIYORUZ”
“Turizm haftası olması dolayısıyla güzel ziyaretler var. Yeni turizm sezonun hayırlı olmasını diliyorum” diyen Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, “ Hem işletmeler açısından hem de vatandaşlar açısında turizm çok önemli. Bizlerde ciddi çalışmalar yapıyoruz. Rusya uçak krizinden sonra turizmde sıkıntılar olmuştu. Ama artık artışlar var. Yeterli mi? Değil düşünüyoruz. Turizm sadece Pamukkale değil, Denizli, Türkiye ve Dünyanın için önemli. Tanıtım çok önemli. Bizlerde çok farklı çalışmalar yapıyoruz. Şahsım ve ekibim 4 yılda bu konuda büyük yol aldı. İçten gelerek bir şeyler yapılabilir. Yerel yönetici olarak turizmi önemsiyoruz. Pamukkale ve Karahayıt’a daha güzele ve iyiye gitmek için çalışıyoruz” dedi.

“PAMUKKALE İLE İLGİLİ HAYALLERİMİZ VAR”
Pamukkale’ye girişlerin çok pahalı olması ile ilgilide konuşan Başkan Gürlesin, “ Turizm haftası olması nedeniyle ücretsiz girişler yapıldı. İnanılmaz bir ilgi vardı. Bakanlık’tan bize Pamukkale’nin verilmesi için talebimiz var. Kocaçukur ve Natural Park’ı aldık. Bize güven duyulduğunu biliyoruz. Biz de ciddi bir çalışma içerisindeyiz. Pamukkale ile ilgili hayallerimiz var. İnşallah turizm bu sezon iyi olur” diye konuştu.

“BİZ PARA KAZANMA DERDİNDE DEĞİLİZ”
Pamukkale’deki fiyatların yüksek olmasıyla ilgili de konuşan Başkan Gürlesin, “ Antik havuzun olduğu yerdeki fiyatları duydum. Korkunç fiyatlardan bahsediliyor. Ben yaptığımız toplantıda bu işletmenin bize geçmesi halinde yüzde 50 indirim yapacağımı söyledim. Ancak fiyatları duyduktan sonra 3’te 1’e kadar düştüm. Bizim bakış açımız daha farklı. Para kazanma derdinde değiliz. İnsanlara güzel hizmet vermek istiyoruz. Kendi gelirini ve giderini karşılayan bir konuma gelmesi bizim için yeterli. Olaylara böyle bakıyoruz. O yüzden istiyoruz. İlave yatırımlar yapılması gerekiyor. Yaptığımız görüşmelerde ilerleme kaydediyoruz. Umarım sonuç güzel olur. Vatandaşlarımız Kocaçukur’un ve yukarıdaki fiyatları karşılaştırsınlar. Bizim dünyamız bu. Umarım Pamukkale bize geçer ve hayallerimizi gerçekleştirebiliriz” dedi.

İBRAHİM ALAYONT-ALPER PARLAK 


 

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER