“Turizmciler olarak umudumuz devam etmekte”

15–22 Nisan Dünya Turizm Haftası nedeniyle açıklama yapan Denizli Turistik Otelciler ve İşletmeciler Derneği Başkanı Gazi Murat Şen, “Sektörümüz şu an sıkıntılı bir dönem yaşasa da turizmciler olarak umudumuz ve inancımız eksilmeden devam etmektedir. Sektör olarak yaşadığımız bu kötü turizm sezonu başlangıcında sektörümüze ve çalışanlarımıza daha fazla destek verilmelidir” dedi.

“Turizmciler olarak umudumuz devam etmekte”

Denizli Turistik Otelciler ve İşletmeciler Derneği Başkanı Gazi Murat Şen, 15–22 Nisan Dünya Turizm Haftası nedeniyle yazılı basın açıklamasında bulundu.

Yeni bir turizm sezonu başlangıcında ekonomiye katkı sağlayabilecek en büyük kozun turizm gelirleri olduğunu söyleyen Başkan Şen; “Kovid-19 salgını olmadan önce yapılmış yanlışları da düşünerek, gelişen yeni şartlarda elimizde var olanla birlikte yeni fikirlerle nasıl bir ilerleme yakalayabiliriz. Bunu düşünüp bildiğimiz fakat dile getirip doğrusuna geçiş yapamadığımız hatalardan vazgeçmeliyiz. Dünyada artık her an her olaya erişim mümkün, insanlar sabah kalktıklarında ilk olarak sosyal medyaya bakıyorlar. Ülkemiz dünyada olumsuz haberlerle anılan değil, pozitif haberlerle anılan bir ülke haline getirmek zorundayız. Pandeminin bitmesi durumunda tüm dünya genelinde insanların mahrum kaldıkları sanatsal faaliyetlere eğlenceye gezmeye talep yaratması beklenmektedir, geçmişte savaş ve salgın badirelerinden sonra, turizm sektörü daima büyük bir ivme yakalamıştır. Geçmişteki misafir sever, yardımsever Türk imajına dönmeliyiz. Kendi ülkelerinden para biriktirip hevesle geldiği ülkemizde tatil geçirecek misafirlerimizi en iyi şekilde ağırlamalıyız. Umutla geleceğe dönmemiz için öncelikle TV’lerde yıllardır ruhumuzu kemiren saçma sapan programlar yerine gençliği eğiten, bilgi ile donatan insanlar arasında empati yaratacak programlara ihtiyacımız var. Artık devir temenni boş laflar devri değil. Sektörümüz şu an sıkıntılı bir dönem yaşasa da turizmciler olarak umudumuz ve inancımız eksilmeden devam etmekte, sektör olarak yaşadığımız bu kötü turizm sezonu başlangıcında sektörümüze ve çalışanlarımıza daha fazla destek verilmelidir. 15–22 Nisan Dünya Turizm Haftası’nın ülkemiz, turizm çalışanlarımız ve tüm dünyaya iyilikler getirmesini temenni eder, tüm turizm sektörümüze verimli bir turizm sezonu dileriz” diye konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER