TURİZMCİLERDEN, ‘SONBAHAR BULUŞMASI’

Denizli Turistik Otelciler Derneği’nin (DENTUROD) tarafından geleneksel hale getiren ‘Sonbahar Buluşması’, Anemon Otel’de gerçekleştirdi. ‘Sonbahar Buluşması’na; DENTUROD Başkanı Gazi Murat Şen’in yanı sıra; Denizli Büyükşehir Belediyesi Kültür, Turizm ve Tanıtım Dairesi Başkanı Hüdaverdi Otaklı,Güney Ege Kalkınma Ajansı (GEKA) Genel Sekreteri Özgür Akdoğan, Denizli’dekiotellerintemsilcileri ve davetliler katıldı.

TURİZMCİLERDEN, ‘SONBAHAR BULUŞMASI’

“GELENEKSEL HALE GETİRDİK”
DENTUROD olarak buluşmaları ilkbahar ve sonbaharda olmak üzere yılda iki defa düzenlediklerini belirten DENTUROD Başkanı Gazi Murat Şen, “Buluşmalarımız 10 yıldır devam ediyor. Geleneksel hale getirdik.Turizm camiasıyla ilgili olan tüm kuruluşları davet ediyoruz ve istişarelerde bulunuyoruz. Bu buluşmalar vesilesiyle turizm camiasındaki aktörler; bir araya geliyor, görüş alışverişinde bulunuyor ve varsa sorunları konuşup çözüm anlamında nelerin yapılabileceğini konuşuyorlar” dedi.

“BU YIL, TÜM YILLARIN REKORUNU KIRDIK”
2018 yılı turizminin Denizli için oldukça iyi geçtiğinin altını çizen Başkan Şen, şunları söyledi:“Bu yıl,‘tüm yılların rekorunu kırdık’ diyebilirim. Türkiye ortalamalarının üzerinde yerli ve yabancı misafir ağırladık. 2019 yılında da bu sayıların kat kat üstüne çıkmak istiyoruz. Ülke çapında ve uluslararası alanda çok ciddi tanıtım faaliyetleri yaptık. Bu kapsamda son olarak Sabiha Gökçen Havalimanı’nda iç hatlarda 10 tane körüğün içinde 5’er metre boyunca Denizli ve Pamukkalemizin tanıtımını yapıyoruz. Bizim hedefimiz en kısa zamanda 3 milyon turist rakamlarına ulaşabilmek. Pamukkale ve Denizli için tüm kurullarımızla beraber etkin ve aktif bir şekilde çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Umarız Denizli turizmini en iyi noktalara getiririz.”

“DENİZLİ TURİZMİNE DESTEKLERİMİZ SÜRÜYOR”
DENTUROD’un önemlibir paydaşları olduğunu kaydeden Güney Ege Kalkınma Ajansı (GEKA) Genel Sekreteri Özgür Akdoğan, şunları aktardı: “Biz GEKA olarak Aydın,Denizli ve Muğla’ya hitap ediyoruz. Turizm bu 3 ilimiz için de çok önemli bir sektör. Ajansımız 2010 yılında kuruldu. O günden bu yana turizmin gelişimi açısından çok önemli hibe ve teknik desteklerde bulunduk. Bu akşam da yeni projelerle ilgili görüşmeler yapacağız. Bu yıl 20 Milyon Lira’lık bir turizm desteği programı açıkladık. Şimdi sözleşme aşamalarını geçtik ve ödemeleri yapmaya başladık. Denizli turizmi açısından destek ve çalışmalarımız sürüyor ve sürecek. Bu anlamlı buluşmaya katılım gösteren ve düzenlenmesinde emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.”

“OTELCİLERİMİZ BU SENE MUTLU”
Denizli’nin turizm açısından ülkemizin en şanslı illeri arasında yer aldığını ifade edenDenizli Büyükşehir Belediyesi Kültür, Turizm ve Tanıtım Dairesi Başkanı Hüdaverdi Otaklı, “İnanç, kültür, yayla ve kış turizmleri açısından çok şanslı bir şehirdeyiz. Tüm turistik değerlerimizin tanıtımını da yaparak şehrimizde turizmin gelişimi için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Denizli’deki turizmle, şehir ve ülke ekonomisine büyük katkılar sağlanıyor. Otelcilerimiz bu sene mutlu. Bizler de bu durumdan dolayı çok mutluyuz. Bu buluşmada önümüzdeki sene turizmde neler olacağını ve bu konuda nasıl çalışmalar yapabileceğimizi konuşuyoruz. Ben, önümüzdeki turizm sezonunun da bu seneki gibi başarılı ve güzel geçmesini diliyorum” şeklinde konuştu.

SERDAR KİRİŞ – DOĞAN AKŞİT  

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER