Türk Eğitim Sen’den kınama!

Çivril’deki Emirhisar Ortaokulu’nda bir öğrenci velisinin, öğretmenlere yaptığı sözlü saldırıya tepki gösteren Türk Eğitim Sen (TES) Denizli Şube Başkanı Emre Erdoğan, “Öğrenci velisinin doğrudan hedef alarak üzerine yürüdüğü bayan üyemiz adına kınıyoruz” dedi.

Türk Eğitim Sen’den kınama!

Türk Eğitim Sen (TES) Denizli Şube Başkanı Emre Erdoğan, Çivril Emirhisar Ortaokulu’nda bir öğrenci velisinin, öğretmenlere yaptığı sözlü saldırıya düzenlediği basın açıklamasıyla tepki gösterdi.

Öğretmenlere yapılan her türlü saldırıyı şiddetle kınadıklarını ifade eden Erdoğan, “22 Şubat Cuma günü Çivril ilçesi Emirhisar Ortaokulu’nda H.D. adlı bir erkek öğrenci velisi, derste başarısız olan çocuğuna bir öğretmen arkadaşımız tarafından kötü sözler sarf edildiğini iddia ederek; okula girip, öğretmenler odasındaki 5 bayan öğretmene kaba, yakışıksız ve saldırgan ifadelerle sözlü saldırı ve tehditte bulunmuştur. Öğrenci velisinin doğrudan hedef alarak üzerine yürüdüğü bayan üyemiz adına kınıyoruz. Olaya maruz kalan üyemiz ve diğer bayan öğretmenler tarafından okula çağrılan jandarma kuvvetlerinin olayla ilgili tuttukları tutanaklar ile saldırgan kişi hakkında şikayetçi oldular. Türk Eğitim-Sen olarak, tüm öğretmenlerin, tüm üyelerimizin her zaman olduğu gibi yanında olduk ve olmaya devam edeceğiz. Öğretmenler bu ülkenin en değerli insanlarıdır. Hiçbir köy, kasaba veya ülke yoktur ki; öğretmenlere şiddet göstererek kalkınmış olsun. Öğretmenler bu ülkenin kuş uçmaz kervan geçmez en ücra yerlerinden Aziz Sancar’lar çıkarmış, eli öpülesi, el üstünde tutulması gereken, değeri bilinmesi gereken insanlardır. Öğretmene dönük şiddet maalesef sıradanlaştırılmıştır ve biz bunu asla kabul etmiyoruz ve etmeyeceğiz” diye konuştu.

ALPER PARLAK

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner212

banner211