TÜRK HAVLUSU TANITIMI BÜTÜN HIZIYLA DEVAM EDİYOR

TÜRK HAVLUSU TANITIMI BÜTÜN HIZIYLA DEVAM EDİYOR

Türkiye ve Denizli ekonomisine büyük katkı sağlayan Türk Havlusu, Denizli İhracatçılar Birliği (DENİB) ve Ekonomi Bakanlığı’nın gayretleriyle tüm dünyada tanıtılmaya devam ediliyor.

Türkiye ve Denizli ekonomisine büyük katkı sağlayan Türk Havlusu, tüm dünyada tanıtılmaya devam ediliyor. Denizli İhracatçılar Birliği (DENİB) ve Ekonomi Bakanlığı işbirliğinde başlatılan tanıtım atağı kapsamında Amerika Birleşik Devletleri'nde gerçekleştirilen "Global Home Show Eylül 2017” etkinliğinde ‘Turkish Towels’ markası ile yer aldı. Ekonomi Bakanlığı’nın destekleri ile yürütülmekte olan ‘Turquality Projesi’ kapsamında katılım sağlanan etkinlik kapsamında ilk olarak, 10 Eylül 2017 Pazar günü sektörün öncü medya kuruluşu ve ‘Global Home Show’ organizatörü Home Textiles & Today tarafından açılış programı gerçekleştirildi. Açılış programına katılan ve DENİB standını ziyaret eden New York Ticaret Ataşesi Özgür Çelikel ile DENİB üyesi firmaların da katıldığı programda Türk havlusu alıcılara tanıtıldı. 10-15 Eylül 2017 tarihleri arasında devam eden olan Global Home Show’da modeller tarafından sergilenen ‘Turkish Towels’ logolu bornozların tanıtımı gerçekleştirildi. Türk havlusu kalitesi ve farkı ile beğeni toplarken, DENİB tanıtım masasına yoğun ilgi gösteren katılımcılara hediye el havlusu sunuldu. Denizli ev tekstili ürünlerinin ABD Pazar payı her geçen dönem büyümekte ve bu büyüme doğru tanıtım ve markalaşma ile desteklenerek Denizli ev tekstili ürünlerinin ABD pazarında sürekliliği ve pazar payını istikrarlı bir şekilde artırması hedefleniyor.

DANİMARKA VE İSVEÇ’E TÜRK HAVLUSU ÇIKARMASI

Öte yandan Danimarka - Kopenhag ve İsveç - Stockholm şehirlerinde düzenlenen ikili görüşme programı 4-7 Ekim tarihleri arasında DENİB öncülüğünde gerçekleştirildi. Ekonomi Bakanlığı desteği ile yürütülmekte olan ‘Uluslararası Rekabetçiliğin Geliştirilmesi (URGE) Projesi’ kapsamında toplam dokuz küme katılımcısı her iki şehirde yaklaşık 20 sektör temsilcisi ile görüşme fırsatı buldu. ‘Turkish Towels’ tanıtım çalışmaları kapsamında her iki şehirde yerel basın mensupları davet edilerek, Türk havlusunun uluslararası arenadaki yerine ve önemine değinildi.

DENİB YÖNETİMİ’NDEN KOPENHAG BÜYÜKELÇİSİ’NE ZİYARET

Kopenhag programı esnasında firmaları ziyaret eden Kopenhag Ticaret Başmüşaviri Emine Şendil, programın Türk Havlusu imajına ve firmalarımızın ihracat rakamlarına olumlu katkı sağlayacağını dile getirdi. Kopenhag programında aynı zamanda  DENİB Yönetim Kurulu Üyesi Hüseyin Memişoğlu ve Cottonbox Yönetim Kurulu Başkanı Nuri Turgut'un, Kopenhag Büyükelçisi Uğur Kenan İpek’i makamında ziyaret ederek programın hedefi hakkında bilgi verirken, Türk havlusu ve ev tekstili ürünlerinin Danimarka’da ihracatında kazandığı ivmenin yanı sıra küresel büyüme hızı ve hedef ülkelerdeki tüketim trendleri hakkında görüşüldü.

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER