Türk Hukuk Enstitüsü Derneği Kongresi’nde Denizli damgası

Türk Hukuk Enstitüsü Derneği, başkent Ankara’da 21. Olağan genel kurulunu gerçekleştirdi. Denizli, yapılan olağan genel kurula adeta damga vurdu.

Türk Hukuk Enstitüsü Derneği Kongresi’nde Denizli damgası

Önemli Sivil Toplum Kuruluşları arasında yer alan ve 42 yıl önce kurulan Türk Hukuk Enstitüsü Derneği, geçtiğimiz yıl şubesini Denizli’de açarak faaliyetlerini başlatmıştı. Dernek, ATO Kongre Merkezi’nde 21. Olağan genel kurulunu gerçekleştirdi. Genel kurulda güven tazeleyen Genel Başkan Tarkan Toper, yeniden başkanlığa seçildi. Genel Kurula Denizli ise neredeyse tam kadro katıldı. Denizli Şube Başkanı Yusuf Garip, Dernek Denizli üst kurul delegeleri Cemil Alperen Cengiz, Alptuğ Burak Karatepe, Himmet Kocayiğit, Enes Özkan, Mustafa Sarı ve Hicret Genç ile genel kurulda yer alırken; Denizlili olan HSK üyesi Alp Arslan da genel kurula davetli olarak katılım gösterdi. Genel Kurul sonunda Denizli Şube Başkanı Yusuf Garip’e derneğe verdiği katkı ve desteklerinden dolayı teşekkür plaketi verildi.

“MÜCADELEMİZ ARALIKSIZ SÜRECEK”

Denizli’nin ruhunu ve havasını Ankara’ya taşıma fırsatı bulduklarını belirten Garip, Denizli ekibine yönelik ilgiden ve kendilerine verilen plaketten dolayı teşekkür ederek, “Türk Hukuk Enstitüsü Derneği; 42 yıldır Türk mevzuatının milli ve demokratik hukuk devleti ruhuna uygun bir bütünlükle geliştirilmesine, yorumuna ve uygulanmasının teminine çalışmaktadır. Hukuk biliminde, Türk hukukunda bu hukukun türlü konularında ve öteki bilim konuları ile olan ilişkileri üzerinde kıyaslamalar ve monografik araştırma ve incelemeler yapar. Uluslararası hukuk kurallarının evrensel ilkelerinin mevzuatımıza uyarlanması hususunda çalışmalar yürütmektedir. Ülkemizin hukuk devleti kimliğine bir STK olarak destek vermeye de aralıksız devam etmektedir. Denizli’de de geçtiğimiz yıl şube açarak faaliyetlerimize başladık. Genel Kurulumuza da güzel Denizlimizin ruhunu ve havasını taşıdık. Denizlimiz adına bizlere gösterilen ilgiden dolayı herekse teşekkür ediyorum. Denizli Şube olarak, hukuk devleti, adalet, eşitlik ilkelerinin tüm kamu kuruluşları ile toplumun her kesimine yaygınlaşması için genel merkezimizle birlikte mücadeleye devam edeceğiz” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER