Türk iş insanları Frakfurt’ta buluştu

Almanya’nın Frankfurt kentinde yapılan Heimtekstil Fuarı’na katılan Denizlili iş insanları, Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Hessen Şubesi tarafından organize akşam yemeğine katıldı. Etkinlikte; MÜSİAD Hessen Şubesi üyeleri ile Denizlili iş insanları tanışma ve kaynaşma fırsatı buldu.

Türk iş insanları Frakfurt’ta buluştu

Dünya tekstil sektörünün kalbinin attığı Heimtekstil Fuarı, 7 Ocak’ta kapılarını ziyaretçilerine açtı. Denizli’nin damgasını vurduğu fuara, Denizli Ticaret Odası (DTO) üyesi 90 kişilik heyet, fuara katıldı. Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Hessen Şubesi, DTO heyetine özel akşam yemeği organize etti. Yemeğe; AK Parti Denizli Milletvekili Şahin Tin, Türkiye Cumhuriyeti Frankfurt Başkonsolosu Burak Karartı, DTO Başkanı Uğur Erdoğan, MÜSİAD Hessen Şubesi Başkanı Muhsin Kıdık, DTO Üyesi ve MÜSİAD Hessen Şubesi üyesi iş insanları katıldı. Yemeğe katılan Denizlili ve gurbetçi iş insanları tanışıp kaynaşma fırsatı yakaladı.

“FRANKFURT’TAKİ TÜRK İŞADAMLARIMIZLA BERABER İŞ GELİŞTİRME FORMU BAŞLATTIK”

Yemekte konuşan AK Parti Denizli Milletvekili Şahin Tin, “Almanya’nın Frankfurt kentindeyiz. Denizli Ticaret Odası Başkanı Uğur Erdoğan başkanlığındaki heyetle güzel bir organizasyon gerçekleştirildi. Denizli’den gelen 71 firmamızın yanında diğer Türk firmalarını da ziyaret ettik. Bizim için gurur verici bir olay. Burada MÜSİAD Şube Başkanlığı’nın düzenlemiş olduğu bir organizasyonla Türkiye’deki işadamları ve Frankfurt’taki Türk işadamlarımızla beraber, kaynaşarak iş geliştirme formu başlattık. Bundan dolayı ben Denizli Ticaret Odası Başkanı Uğur Erdoğan’a da çok teşekkür ediyorum. Bu çok önemli bir hizmet. Önemli olan Türkiye’nin gelişip büyümesidir. Bu da gerek oda başkanlarımız, gerekse MÜSİAD’ın da çalışmalarda bulunmuş olması, Türkiye’nin geleceği açısından önemli. Biz de Denizlili hemşerilerimizin her zaman yanındayız” dedi.

“İŞ İNSANLARIMIZI BURADA AĞIRLAMAKTAN MUTLUYUZ”

Türkiye Cumhuriyeti Frankfurt Başkonsolosu Burak Karartı, şunları aktardı: “Dünyanın önde gelen ev tekstil fuarlarından biri olan Heimtekstil Fuarı vesilesi ile Denizlili işadamlarımızla bir araya gelme imkanı bulduk. Fuarın ikinci günü, ticaret odası başkanımız ve milletvekilimizle fuara katılan firmaların stantlarını gezdik. Burada 71 Denizli firmamız stant açarak Türkiye’yi temsil ettiler. Heimtekstil, sadece Denizli için değil, Türkiye’den ihracatı odaklayan bütün firmalarımız için önemlidir. Buluşma zeminidir. Ekonomimizin gelişmesine katkıda bulunan bütün firmalarımızı bu tür fuarlara katılmaya teşvik ediyoruz. Bizler de başkonsolosluk olarak firmalarımızın emrindeyiz. Fuarlar bizler için de onlarla bir araya gelmek, onların sorunlarını dinlemek ve bunlara ilişkin çözümler geliştirmek açısından da bir fırsat oluyor. Burada iş insanlarımızı ağırlamaktan mutluluk duyuyoruz.”

“MÜSİAD VE DENİZLİ SANAYİCİSİNİ BULUŞTURMAK İÇİN BİR ARADAYIZ”

Fuar süresince Türk ve Denizlili işadamlarını ziyaret ettiklerinin altını çizen DTO Başkanı Uğur Erdoğan, “Denizli Ticaret Odası’nın, ikili iş görüşmelerini geliştirme noktasında birçok girişimleri var. Bundan sonra her iki ülkenin ticaretini geliştirmek ve aynı zamanda MÜSİAD ve Denizli sanayicisini buluşturmak için bir aradayız. Fuar da gayet iyi geçti. Başkonsolosumuz ve Ticari Ateşemiz de ayrı ayrı firmalarımızı dolaşarak, bizim ve onların firmalarının yanlarında oldukları için kendilerine teşekkür ederim. Bunları önemsiyoruz. Devleti de arkamızda gördüğümüzde bizim güvenimiz her geçen gün artıyor. İşimize olan sevdamızı da daha üst seviyeye çıkarıyoruz” diye konuştu.

“FRANKFURT’A GELEREK BİZLERİ ONURLANDIRDILAR”

MÜSİAD Hessen Şubesi Başkanı Muhsin Kıdık, şunları söyledi: “Frankfurt’a gelerek bizleri onurlandırdılar. Bizim asıl amacımız, Avrupa’da Türk işadamlarımızın iş yapmasıdır. Ülkemizin mallarını burada pazarlaması, bizler için çok önemli. Bizim yaptığımız asıl görevlerden bir tanesi de ticaret odalarının yurtdışı şubesi görevini üstleniyoruz. MÜSİAD olarak dünyada 224 noktadayız. Almanya’da da 9, Avrupa’da 27 şubesi ile büyükelçi sayısından daha fazla sayı ile güçlü bir şekilde ülkemizi temsil ediyoruz. Türk işadamlarının buralara gelerek stant açmaları ve Avrupalılara mallarını satmaları, bizleri gururlandırıyor. Ticaret odaları ve işadamlarının buralara gelmelerini önemsiyoruz. Burada Denizlili işadamlarını her konuda yardımcı olacağımızı da söylüyoruz. Biz, sizler için varız. Denizli’den ciddi anlamda mal çekiyoruz. Denizli ekonomisine de katkımız oluyor. Amacımız daha güzel noktalara getirmek.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner212

banner211