Türk Kızılayı Denizli Şubesi’nden Elazığ’a yardım TIR'ı

Türk Kızılayı Denizli Şubesi tarafından deprem bölgesine gitmek üzere yüklenen yardım dolu TIR, düzenlenen törenle yola çıktı. Törene katılan AK Parti Grup Başkan Vekili ve Denizli Milletvekili Cahit Özkan; “Kızılayımız nerede bir acı varsa vatandaşlarımızın yardımseverliğini oralara götürmektedir” dedi.

Elazığ depreminin ardından depremzedelere tüm Türkiye’den yardım eli uzanmaya devam ediyor. Kızılay Denizli Şubesi yardımseverlerin desteğiyle hazırladığı bir TIR yardım malzemesi bölgeye ulaştırılmak üzere Denizli’den yola çıktı. Malzemeler arasından bölgedeki depremzede vatandaşlar için en çok ihtiyaç duyulan battaniye, temizlik malzemeleri ve kuru gıda ürünleri bulunuyor. Türk Kızılayı Denizli Şubesi önünde yapılan törene; AK Parti Grup Başkan Vekili ve Denizli Milletvekili Cahit Özkan, AK Parti Denizli Milletvekili Nilgün Ök, Kızılay Denizli Şubesi Başkanı Adem Salih Deniz, Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki, MHP İl Başkanı Cafer Birtürk katıldı.

“100 BİN LİRA’YA YAKIN İDLİB’E MADDİ YARDIM YAPILDI”

Törende konuşan Kızılay Denizli Şubesi Başkanı Adem Salih; “Denizli halkına bu gönderdiğimiz 5’inci TIR’dan dolayı teşekkür ediyorum. Biz Kızılay olarak halkımızdan aldığımızı yine halkımıza gönderiyoruz. Şuan itibari ile bir TIR hazır malzememiz daha var. Şuana kadar gönderdiğimiz malzemeler arasında ısıtıcı, battaniye, kuru gıda ürünler ve temizlik malzemeleri yer alıyor. Yardımlarımız daha da devam edecek. İdlib’e de maddi yardımlarımız oldu. 100 bin Lira’ya yakın nakit para toplandı. Verilen, toplanan tüm malzemeleri yerine ulaştırmak için elimizden geleni yapıyoruz” dedi.

“DENİZLİ’DEN GÖNDERİLEN BU 5’İNCİ TIR”

Denizli’den gönderilen yardım tırının 5’inci olduğunu belirten AK Parti Grup Başkan Vekili ve Denizli Milletvekili Cahit Özkan; “Aziz milletimizin acılarını paylaşmaya devam ediyoruz. Yardımseverliğin en güzel örneklerinden birini yaşıyoruz. Nerede bir acı varsa Türk Kızılayı vatandaşlarımızın yardımseverliğini oralara götürüyor. Dünyanın dört bir tarafına Denizli hemşerilerimizin yardımları ulaşıyor. Denizli’den gönderilen bu 5’inci TIR. Maddi ve manevi yapılan bu destekler Elazığ depreminin acısını azaltacak. Yardıma katkı sunan tüm vatandaşlarımıza teşekkür ediyorum” diye konuştu.

“VATANDAŞLARIMIZIN MANEVİ DESTEĞE ÇOK İHTİYACI VAR”

Acıların paylaşıldıkça hafiflediğini belirten AK Parti Denizli Milletvekili Nilgün Ök; “Bu gönderilen 5’inci TIR. Burada katkısı olan tüm herkese teşekkür ediyorum. Acılar gerçekten paylaştıkça hafifliyor. Orada ki vatandaşlarımızın manevi desteğe çok ihtiyacı var. Devletimiz vatandaşlarımızın her zaman yanındadır” şeklinde konuştu.

Güncelleme Tarihi: 08 Şubat 2020, 13:19
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER