'TÜRK MİLLETİ MAZLUMLARLA BİR EKMEĞİNİN YARISINI PAYLAŞTI'

'TÜRK MİLLETİ MAZLUMLARLA BİR EKMEĞİNİN YARISINI PAYLAŞTI'

Ensar Vakfı Denizli Şubesinde düzenlenen söyleşiye katılan AK Parti Denizli Milletvekili Şahin Tin, medeniyet birikimiyle irtibatını koparan bir ülkenin fikri kuraklıktan kurtulamayacağını söyledi. Şahin Tin; “Türk milleti dünyanın neresinde olursa olsun zor şartlar altında yaşam savaşı veren mazlumlarla bir ekmeğinin yarısını paylaştı” dedi.

Ensar Vakfı Denizli Şubesinde düzenlenen söyleşi programına konuşmacı olarak katılan AK Parti Denizli Milletvekili Şahin Tin, yaşadığı bilgi ve tecrübelerini katılımcılarla paylaştı. Şube merkezinde düzenlenen söyleşide konuşan Milletvekili Şahin Tin; “Bizler sorumluluk duygusuyla büyüdük ve bugünlere geldik. Yaşananların edebiyatını yapmakla içinde bulunmak aynı şey değil. Zamanında verilen mücadeleler unutulmamalı. Hatta gelecek kuşaklara da dilden dile anlatılmalı. Bosna Hersek’te, Çeçenistan’da yaşanan savaş döneminde, Müslüman kardeşlerimiz zulüm ve baskı altındayken bizler hiçbir zaman boş durmadık. Milletimiz boş durmadı. İnsani sorumluluğunu yerine getirmek için elinden geleni fazlasıyla yapmanın gayretinde oldu” dedi.

“MAZLUMLARLA BİR EKMEĞİNİN YARISINI PAYLAŞTI”
Türk milletinin her dönemde mazlumlara karşı umut ve çare kapısını sonuna kadar açtığını söyleyen Milletvekili Şahin Tin; “Nerede bir acı varsa her zaman orada olduk. Bosna Hersek, Çeçenistan, Myanmar, Pakistan, Afganistan, Suriye, Irak, Orta Asya ve Afrika ülkeleri gibi zorda ve darda olan ülkelere ırk, mezhep ya da herhangi fani olan bir ayrım yapmaksızın her türlü yardım ve desteği vermekten asla geri durmadık. Bu yaşananlar unutulmamalı. Ekonomik krizlerin yaşandığı, devalüasyonların olduğu, gecelik faizlerin fırladığı dönemlerde kısacası yok zamanda bile bizim milletimiz Müslüman kardeşlerimizin, mazlumların derdiyle dertlendi, onların yardım ve şefkat eli oldu. Öyle zamanlar geldi ki, Türk milleti dünyanın neresinde olursa olsun zor şartlar altında yaşam savaşı veren mazlumlarla bir ekmeğinin yarısını paylaştı. Bu milletin inandığı bir davası var. Türk milletinin çağları aşan bir dava aşkı, bağımsızlık ve vatan sevdası var. Bir de bu milletin merhamet duygusu ve insan sevgisi var ki bu sevgi ve fedakârlık bu milleti dimdik ayakta tutan ana unsurdur. Bu milletin sergilediği insanlık örneğini Dünya’nın gıptayla izlediği de unutulmamalıdır” dedi.


 

“MİLLETİMİZ EZBERLERİ BOZDU”
Dış güçlerin belli dönemlerde Türkiye’nin başına birçok badireyi musallat ettiğini söyleyen Milletvekili Şahin Tin; “Türkiye çok zor dönmelerden geçti. Ağır sancılar savdı. Darbeler atlattı. Milletimizin başına musallat edilen etnik, sosyal ve kültürel sorunlar gibi birçok yara bize çok büyük zaman kaybettirdi. Yaşanan her darbe girişimi bizi en az yirmi yıl geriye götürdü. Ülkemizin önünü tıkadı. Başımıza 40 yıl boyunca terörü bela ettiler. Sebep neydi. Sebebi çok açık ve net. İstiyorlardı ki, Türkiye büyümesin, Türkiye güçlenmesin, üretim yapamasın, sanayi kuramasın, savunma sanayisi dışa bağımlı olsun veya bu benzeri bir çok neden… Ancak neredeyse bir asır boyunca yaşanan sancılar 15 Temmuz’da yaşanan hain darbe girişimine karşı milletimizin dimdik duruşuyla bozuldu. Artık ezberleri millet bozdu. İhanet odaklarına, maşalarına ve dış güçlere Türkiye’ye karşı bir duruş göstermenin bedelinin ağır olacağını çok açık ve net gösterdi” dedi.

“MEDENİYETİMİZİ ASLA ÖKSÜZ VE YETİM BIRAKMAYACAĞIZ”
Ülkemiz üzerinde hesaplar yapanlara fırsat vermeyeceklerini ve artık Türkiye’nin geleceğini heba edecek adımlara asla müsaade etmeyeceklerini söyleyen Milletvekili Şahin Tin; “Artık kalkınma hamlelerimize kilit vuracak hiçbir oyuna geçit vermeyeceğiz. Dış odakların ve onların uşaklarının yıllarımızı heba etmelerine asla müsaade etmeyeceğiz. Bunun için vatanını, milletini seven, davasına inanan güçlü nesiller yetiştirmeye devam etmememiz gerekiyor. Birliğimize kurşun sıkmak isteyenlere fırsat vermememiz gerekiyor. Milletimizi ayrıştırma senaryolarının sergilenmesine izin vermememiz gerekiyor. Bunu duruşu hep birlikte sağlayacağız. Medeniyet birikimimizi koruyacak, irtibatımızı koparmayacak ve ülkemizin fikri kuraklığa maruz kalmasına asla fırsat vermeyeceğiz. Bu millet en zor dönemlerinde ne çektiyse, hangi zulme maruz kaldıysa, hangi darbeyi yaşamaya mahkûm edildiyse, bilinmelidir ki, bağrından çıktığı toplumun değerlerine düşman, yasakçı, baskıcı jakobenlerin esiri olmuştur. Toplumumuzun can damarını kesme girişiminde bulunan hangi akıl yoksunu olursa olsun, bilmelidir ki yeni nesil atalarından aldığı milli ve manevi ilhamla onların hayat pınarlarını kurutacaktır. Biz medeniyetimizi asla öksüz ve yetim bırakmadık ve bırakmayacağız. İnşallah Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde daha nice reform niteliğinde düzenlemeleri yaparak ülkemizi gelecek günlere daha da güçlü taşımaya devam edeceğiz” dedi.

“GAYEMİZ ENSAR RUHUNU YAYGINLAŞTIRMAK”
Söyleşinin sonunda Milletvekili Şahin Tin’e teşrifleri ve paylaşımları için teşekkür eden Ensar Vakfı Şube Başkanı Abdullah Başgün; “Amacımız mazlumlara kucak açan ensar ahlakı ve ruhunu çağımızda da yaygınlaştırmaktır. Bu çabalarımıza katkı koyan sayın vekilimize de paylaşımları için teşekkür ediyoruz” dedi.

HABER MERKEZİ​

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER