“Türk milleti ülkesine, cumhuriyete sımsıkı sarılacak”

Laodikeia Antik Kenti’nde gerçekleştirilen Cumhuriyet Bayramı etkinliğinde konuşan Güney Ege Sanayi ve İş Dünyası Federasyonu Başkanı Oktay Mersin; “Türk milleti bu günlere gelinen yolları unutmayarak ülkesine, cumhuriyete sımsıkı sarılacaktır” dedi.

“Türk milleti ülkesine, cumhuriyete sımsıkı sarılacak”

Güney Ege Sanayi Ve İş Dünyası Federasyonu (GESİFED), geleneksel Cumhuriyet Kutlaması’nın 5’incisini Denizli Valiliği himayesinde Laodikeia Antik Kenti’nde gerçekleştirdi. Kutlamaya; Denizli Valisi Ali Fuat Atik ile eşi, CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Denizli Milletvekili Gülizar Biçer Karaca, 11'inci Komando Tugay ve Garnizon Komutan V. Piyade Albay Cengiz Güven, Denizli Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Ali Değirmenci, Pamukkale Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Kutluhan, Pamukkale Kaymakamı Uğur Bulut, Merkezefendi Belediye Başkan Yardımcısı Fatih Coşkun, Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki, Pamukkale Üniversitesi Rektör Yardımcısı İbrahim Kısac,  İl Kültür ve Turizm Müdürü Turhan Veli Akyol, GESİFED Kurucu Başkanı Mehmet Salih Başöz, GESİFED Geçmiş Dönem Başkanları Ahmet Yavuzçehre ile Gültekin Okay Salgar katıldı.

“CUMHURİYET, TARİHİMİZİN EN GENİŞ ÇAĞDAŞLAŞMA HAMLESİDİR"

Etkinlikte açılış konuşmasını yapan GESİFED Başkanı Oktay Mersin; “Cumhuriyetimizin kurucusu önderimiz Mustafa Kemal Atatürk'ün, milletimize bıraktığı eşsiz bir hediye olan Cumhuriyet’in ilan edilmesinin 98. yılında GESİFED olarak birlikte kutlamanın verdiği mutluk ve coşku içerisindeyiz. Türkiye için sadece bir yönetim şekli olmayan Cumhuriyet, tarihimizin en geniş çağdaşlaşma hamlesidir. Getirdiği yenilikler ve kolaylıklarla Türk milletinin ufkunu genişletmiştir. Cumhuriyeti ayakta tutan kuvvet milletin gücü, iradesi ve vatanına olan bağlılığıdır. Cumhuriyetin temel hedefi halkına sahip çıkan, ülkesini koruyan, görevlerini yerine getiren üretken bireyleri topluma kazandırarak daha ileri seviyelere çağdaş uygarlığa getirmek olmuştur. Bizler, Cumhuriyetimizi korudukça ona bağlı inançlarımızla yaşadıkça millet olarak, GESİFED olarak daha nice Cumhuriyet Bayramları kutlayacağız. Türk milleti bu günlere gelinen yolları unutmayarak ülkesine, cumhuriyete sımsıkı sarılacaktır” diye konuşTU. Konuşmasında GESİFED Yönetim Kurulu Üyeleri’ne, GESİFED üyesi dernek başkanlarına, geçmiş dönem başkanlarına, Cumhuriyet Kutlaması Komitesi’ne ve bu organizasyonu gerçekleştirmek için emek harcayan herkese teşekkür etti.

TEKRARI, CUMA GÜNÜ SAAT 15.05'TE DRT'DE YAYINLANACAK

Etkinlikte sponsor firmalara teşekkür plaketleri sunuldu. Büyük Türkiye Orkestrası’nın Cumhuriyet Temalı Konseri ile kutlanan etkinlikte; Destan Dans Ve Sanat Merkezi Halk Dansları Topluluğu özel koreografileri ile eşlik etti. Etkinlik, Medya Sponsoru olan DRT tarafından canlı olarak yayınlandı. Cumhuriyet Konseri’nin tekrarı, 29 Ekim 2021 Cuma Günü saat 15.05'te DRT’de yayınlanacak.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER