TURKCELL'DEN DENİZLİ'YE 70 MİLYON TL'LİK YATIRIM

TURKCELL'DEN DENİZLİ'YE 70 MİLYON TL'LİK YATIRIM

Bugüne kadar 5,8 milyar TL yatırım yaparak Türkiye’yi gerçek fiber internetle tanıştıran Turkcell, toplam 40.000 kilometreyi bulan fiber ağını 3 milyon ev ve işyerinin kapısına kadar ulaştırdı.  Denizli’de bugüne kadar yaptığı 70 milyon TL’lık yatırımla Turkcell, fiber ağımızı 545 kilometreye ulaştırdı. Fiber internet Denizli’de 25.000 haneye girdi.

Türkiye’yi gerçek fiber internet ile tanıştıran Turkcell, dijital gelişimin fiberle hanelere ulaşması yolunda önemli bir mesafe daha kat etti. Bu amaçla bugüne kadar fiber altyapıya 5,8 milyar TL yatırım yapan Turkcell, gerçek fiberi 3 milyon ev ve işyerinin kapısına kadar getirdi. Türkiye’nin her köşesine kesintisiz ve kaliteli interneti taşımayı hedefleyerek bu alanda yatırımlarını sürdüren Turkcell’in fiber ağı da yaklaşık 40.000 (kırk bin) kilometreye ulaştı.

Denizli’de 2016’dan bu yana devam eden yatırımlarla 3.000’den fazla fiber müşteriye hizmet veren Turkcell’in ADSL aboneleri de dahil edildiğinde toplam müşteri sayısı 14.000’i (on dört bin)buldu. 10Gbpshızında internet hizmetini Denizli ile tanıştıran Turkcell’in fiber üzerinden sunduğu TV+ hizmetinin abone sayısı ise 1.100’üaştı.

Denizlili aboneler interneti en çok haftasonları kullandı. İnternette en fazla yerel ve ulusal haber siteleri ile spor mecraları takip edildi. En fazla Facebook, Instagram ve Youtube uygulamaları kullanıldı. İnternet trafiğinin en yoğun olduğu dönemler ise dini ve resmi bayramlar olarak kayda geçti.

“İKİ YILI AŞKIN SÜREDİR PAZARIN LİDERİYİZ”
Turkcell Satıştan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Murat Erkan şunları söyledi: “Ülkemizin hak ettiği gerçek fiberi insanlarımızla buluşturmak için Türkiye çapında başlattığımız seferberliği tüm hızıyla sürdürüyoruz. Bugüne kadar yaptığımız 5,8 milyar TL’lik yatırımın tek amacı ülke insanımızın hızlı ve kesintisiz biçimde bilgiye ulaşabilmesini sağlayarak Türkiye’nin dijitalleşmesinin önünü açmak. Bunu sağlamanın yolu da hanelerin kapısına kadar gerçek fiber interneti götürmekten geçiyor. Bugün geldiğimiz noktada Türkiye genelindeki 3 milyon 50 bin hanenin kapısına gerçek fiberi getirmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Türkiye’yi kapsayan fiber ağımızın uzunluğu ise yaklaşık 40.000 (kırk bin) kilometreye ulaştı. Türkiye’nin yüzde 41’ine fiber hizmeti götürüyoruz. Eve kadar fiber olarak adlandırılan gerçek fiberde liderliğimiz sürdürüyoruz. Kaliteli ve kesintisiz altyapı hizmetimizin yanı sıra sunduğumuz ürün ve hizmetlerle farklılaşan gerçek fiber interneti ülkemizdeki tüm hanelere taşımayı hedefliyoruz.Denizli’de bugüne kadar yaptığımız 70 milyon TL’lık yatırımla Turkcell olarak fiber ağımızı 545 kilometreye ulaştırdık. Fiber internet Denizli’de 25.000 haneye girdi. Henüz fiber internetle tanışmamış Denizlileri fiber internetin kolaylık ve avantajlarıyla tanışmaya bekliyoruz.”

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER