'TURKISH TOWELS' STANDI ÖNEMLİ KONUKLARI AĞIRLADI

'TURKISH TOWELS' STANDI ÖNEMLİ KONUKLARI AĞIRLADI

Dünyanın en büyük ev tekstili fuarı konumunda olan Heimtextil/Frankfurt Fuarı 9-12 Ocak 2018 tarihleri arasında gerçekleştirilirken; Denizli İhracatçılar Birliği tarafından oluşturulan  ‘Turkish Towels’ standı birbirinden özel konukları ağırladı.

Dünyanın en büyük ev tekstili fuarı konumunda olan Heimtextil/Frankfurt Fuarı 9-12 Ocak 2018 tarihleri arasında gerçekleştirildi. 3 bine yakın katılımcının stant açtığı ve yaklaşık 70 bin kişinin ziyaret ettiği Heimtextil Fuarı’na Denizli’den 65 stant ile katılım sağlandı. 2018 yılının trendlerin belirlendiği; dünyanın çeşitli yerlerinden profesyonel alıcıların, tasarımcıların, stilistlerin, öğrencilerin ve basın mensuplarının da yer aldığı fuarda havlu, bornoz, nevresim, perde, döşemelik kumaş, duvar kâğıdı, yatak örtüsü gibi ev tekstili ürünlerinin yanı sıra teknoloji ürünleri ve makineler de sergilendi. Denizli İhracatçılar Birliği (DENİB) geride kalan iki senenin ardından, bu sene üçüncü kez ‘Turkish Towels’ markasıyla Heimtextil Fuarı’na katılım sağladı. ‘Turkish Towels’ standının önemli ziyaretçileri vardı. AK Parti Denizli Milletvekili Şahin Tin, Frankfurt Başkonsolosu Burak Karartı, Frankfurt Ticaret Ataşesi Mehmet Ali Çolakoğlu, Denizli Ticaret Odası (DTO) Başkanı Uğur Erdoğan, Denizli Sanayi Odası Başkanı Müjdat Keçeci, DTO Meclis Başkanı Hüseyin Memişoğlu, DTO Başkan Yardımcısı Salih Sarıkaya, Babadağlı Sanayici ve İşadamları Derneği Başkanı Selim Kasapoğlu, Uludağ Hazır Giyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği Başkanı Şenol Şankaya, TETSİAD Başkanı Ali Sami Aydın, Zorlu Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Nazif Zorlu ve Messe Frankfurt Tekstil Fuarları Başkanı Olaf Schmidt ‘Turkish Towels’ standını ziyaret ederek gözlem, inceleme ve karşılıklı fikir alış verişlerinde bulundu.

HEIMTEXTIL’E ‘TURKISH TOWELS’ DAMGASI
Denizli firmalarının yoğun olarak yer aldığı 8.0 ve 9.0 hollerinin birleştiği ana geçiş noktasında olan “Turkish Towels” standı yoğun ilgi gördü. Fuarla ilgili açıklamalarda bulunan TİM Başkan Vekili ve DENİB Başkanı Süleyman Kocasert, özellikle 2017 yılında Turkish Airlines Euroleague Final Four maçlarında ve TEB-BNP Paribas ortaklığında düzenlenen Maria Sharapova ile Çağla Büyükakçay’ın karşılaştığı müsabakada “Turkish Towels” markasının sponsorluğunun tüm dünyada ilgi çektiğini belirterek; sözlerine şöyle devam etti: “Son yıllarda markalaşma çalışmalarımızı hızlandırdık ve bu sene 3. kez Heimtextil Fuarı’nda Turkish Towels markamızla yerimizi aldık. Görüyoruz ki, uluslararası arenada gerçekleştirdiğimiz sponsorluklar Türk havlusunun tanıtımı için büyük katkı sağlıyor. Özellikle basketbol ve tenis maçlarında yaptığımız tanıtımların olumlu geri bildirimlerine dünyanın en büyük ve en prestijli fuarlarından biri olan Heimtextil’de yakından şahit olmak bizi son derece sevindirdi. Öte yandan, fuarın Denizlili katılımcılarımız için de iyi geçtiğini rahatlıkla ifade edebiliriz. 2018’in, ihracat adına oldukça pozitif geçen 2017 yılından daha verimli olacağını sıklıkla ifade ediyorduk. Heimtextil’in katılımcılarımız adına iyi geçmesi 2018 yılı için ipucu niteliğinde oldu.” Öte yandan, TİM Başkan Vekili ve DENİB Başkanı Süleyman Kocasert Denizli firmalarını ziyaret ederek başarı dileklerini iletti.

 

HABER MERKEZİ

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER