'TÜRKİYE EKONOMİSİ DENİZLİ'YE EMANET'

'TÜRKİYE EKONOMİSİ DENİZLİ'YE EMANET'

AK Parti Denizli Milletvekili Şahin Tin, Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci’nin yeniden kabine de yer almasını ‘Türkiye ekonomisi Denizli’ye emanet’ sözleriyle değerlendirdi. Şahin Tin; “Türkiye ekonomisi Denizli eliyle büyüme hızını sürdürecek” dedi.

AK Parti Denizli Milletvekili Şahin Tin, Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci’nin kabinedeki yerini koruması ve yeniden Ekonomi Bakanı olarak Bakanlar kurulunda görev almasından dolayı büyük bir memnuniyet duyduklarını söyledi. Milletvekili Şahin Tin; “Ülkemiz geçmişte ithal ekonomi bakanları gördü. Bu ithal bakanlar ülkemizin ve milletimizin menfaatlerinden ziyade borç veren uluslararası kurumların tahsildarlığı görevlerini üstlendiler. Bugün çok şükür Türkiye ekonomisinin dümeninde Denizli'nin evladı, üretim ve sanayinin içinden gelen, buralardaki tecrübesini bakanlığı esnasında iş dünyasına yeni ufuklar katmada kullanan bir Ekonomi Bakanımız var. Denizli olarak son derece mutluyuz. Kabinede yapılan bu değişiklikle yine Denizli ustalığını gösterdi” diye konuştu.

“DENİZLİMİZ ADINA GURUR VERİCİDİR”
Milletvekili Şahin Tin; “Sayın Bakanımız Nihat Zeybekci, Dünya’nın ekonomik krizlerle boğuştuğu, Avrupa ülkelerinde büyüme hızının yavaşladığı zor ve en ağır şartlara rağmen ülke ekonomimizin başarıdan başarıya koşmasında en büyük pay sahiplerinden biri olmuştur. Sayın Bakanımız Nihat Zeybekci’nin ortaya koyduğu performansı ve başarılı ekonomi yönetimi yapılan kabine değişikliğinde kendini göstermiştir. Sayın Bakanımız özellikle son dönemde coğrafyamızda yaşanan karışıklıklara ve 15 Temmuz hain darbe girişimine rağmen ülkemizde var olan ekonomik istikrarı korumak için büyük gayret sarf etmiştir. Sayın Bakanımız Nihat Zeybekci’nin Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakanımız Binali Yıldırım’ın takdiri ile bugün açıklanan kabinede yeniden yer alması Denizlimiz adına gurur vericidir. Denizli, Türkiye ekonomisine yön vermeye ve ülkemizin büyüme hızını beklentilerinde üstünde tutmaya devam edecektir. Bu vesileyle Ekonomi Bakanı olarak kabine de yeniden görev alan Sayın Bakanımız Nihat Zeybekci’yi tebrik ediyor, görevinde başarılar diliyorum. Ayrıca yeni oluşan kabinenin ülkemiz ve milletimiz için hayırlı uğurlu olmasını temenni ediyorum” dedi.

 

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner220

banner221