Türkiye Gençlik Birliği; “Atatürk’ün gösterdiği hedefte birleşmek gençliğin en büyük görevidir”

Candoğan Parkı önünde 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kapsamında basın açıklaması yapan Türkiye Gençlik Birliği (TGB), İl Başkanı Barış Dikmen; “Mustafa Kemal Atatürk bugün ülkemizin en büyük ortak değeridir. O’nun açtığı yolda ve gösterdiği hedefte birleşmek Türk gençliğinin en büyük görevidir” dedi.

Türkiye Gençlik Birliği; “Atatürk’ün gösterdiği hedefte birleşmek gençliğin en büyük görevidir”

Türkiye Gençlik Birliği (TGB), 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kapsamında Türkiye’de eş zamanlı basın açıklaması düzenledi. Denizli’de Candoğan Parkı önünde gerçekleştirilen basın açıklamasına; birlik üyesi gençler ellerinde bayraklarla katıldı. ‘Ulusal egemenliğimiz ve birliğimiz için 23 Nisan’da görev başındayız’ yazılı pankart açan birlik üyeleri adına açıklamayı, TGB Denizli İl Başkanı Barış Dikmen yaptı. Başkan Dikmen; “Türkiye, emperyalizme karşı zaferler kazandıkça Atatürk’ü keşfetmekte, Atatürk’ü keşfettikçe de birleşmektedir. Bu sancıların ve güçlüklerin içerisinden ancak Mustafa Kemal Atatürk’ün devrimci ilkeleri ve programıyla çıkabiliriz. Bizlerin geleceğini güvence altına alacak, Türk Milletini refaha, huzura kavuşturacak ve birliğimizi sağlayacak program budur. Mustafa Kemal Atatürk bugün ülkemizin en büyük ortak değeridir. O’nun açtığı yolda ve gösterdiği hedefte birleşmek Türk gençliğinin en büyük görevidir” dedi.

“19 MAYIS’TA TGB İLE İSTANBUL’A YÜRÜYELİM”

Başkan Dikmen; “Büyük dirilişimizin 100’üncü yılında Türk Gençliğinin yine aynı azim ve kararda olduğunu bütün cihana göstermek görevimizdir. Türk gençliği olarak milletimizin en geniş kesimleriyle bu birliği oluşturmak ve büyütmek için görev başındayız. Türkiye Gençlik Birliği olarak, tarihimizden, kahramanlarımızdan ve milletimizden aldığımız güç ve kuvvetle 19 Mayıs’ın 100’üncü yılında İstanbul’da büyük bir gençlik yürüyüşü ve gençlik şöleni düzenleyeceğiz” diyerek tüm Denizli halkını, TGB’yle İstanbul’da yürümeye davet etti. Açıklamanın ardından vatandaşlar birlik üyeleri ile birlikte Andımız’ı okudu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER