'TÜRKİYE HER BAKIMDAN BÜYÜYOR, GELİŞİYOR'

'TÜRKİYE HER BAKIMDAN BÜYÜYOR, GELİŞİYOR'

Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci’nin‘ 12 Aralık'ta üçüncü çeyrek büyüme rakamları açıklandığında Türkiye dünyada bir numara olacak’ sözlerini hatırlatan AK Parti İl Başkanı Necip Filiz, “Avrupa'da 6'ncıydık 5'inciliğe yükseldik, Türkiye her bakımdan büyüyor, gelişiyor” dedi.

AK Parti İl Başkanı Necip Filiz, Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci’nin‘ 12 Aralık'ta üçüncü çeyrek büyüme rakamları açıklandığında Türkiye dünyada bir numara olacak’ sözlerini hatırlattı. Türkiye'nin, satın alma gücü paritesine göre dünyanın 13. büyük ekonomisi olduğunu belirten Başkan Filiz; “Avrupa'da 6'ncıydık 5'inciliğe yükseldik, Türkiye her bakımdan büyüyor, gelişiyor. ‘12 Aralık'ta üçüncü çeyrek büyüme rakamları açıklandığında Türkiye dünyada bir numara olacak’ diyen Ekonomi Bakanımız Nihat Zeybekci’nin ve 15 yıla yaklaşan AK Parti hükümetlerinin ekonomide elde ettiği başarı güven ve istikrar kelimeleri ile özetlenebilir” dedi. Dünyanın birçok yerinde sıkıntılar yaşanırken Türkiye'nin emin adımlarla yolunda ilerlediğini vurgulayan Başkan Filiz; "Şu günlerde Türkiye'de sistem tıkır tıkır işlerken dünya fokur fokur kaynıyor. Türkiye'nin bu kadar istikrarlı ilerlemesi ve sorunlarını çözmesi birilerini rahatsız ediyor” diye konuştu.

“TÜM HEDEFLERİMİZE EMİN ADIMLARLA YÜRÜYORUZ”
Dünyanın birçok ülkesinde ekonomik sıkıntılar yaşandığını belirten Başkan Filiz, “tüm dünyada siyasi iktidarsızlıklar baş gösterdi. Ortadoğu'da savaşlar sürüyor. Bize dost görünen ülkeler akıl tutulması yaşıyor. Türkiye, ekonomik problemlerle uğraşmayı ve siyasi iktidarsızlıkları yaşadığı dönemleri çok geride bıraktı. Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın, Başbakanımız Binali Yıldırım'ın önderliğin de Türkiye'nin 2023, 2053, 2071 hedeflerine AK Parti ile emin adımlarla yürüyor” şeklinde ifade etti.

“TÜRKİYE ARTIK ESKİ TÜRKİYE DEĞİL”
Türkiye’nin, artık eski Türkiye olmadığını vurgulayan başkan Filiz; “ Eskiden ülkemiz 70 Sente muhtaçken, IMF kapılarında borç almak için beklerken, doktor ve ilaç kuyruklarına sabahın 03'ünde girilirken, vatandaşımız maaş kuyruklarında can verirken, ülkemizin toplanan vergilerinin yüzde 86'sıyla faiz ödüyorduk. Şimdi o faizin ödendiği paralarla vatandaşa hizmet götürülüyor. Bugün Türkiye'nin her yerinde şehir hastaneleri yapılıyor. Yaşlı bakımevleri, ulaşımda yapılan devrimler, dağları delip yapılan duble yollar, tüneller, köprüler yapılıyor. İçeride ve dışarıdaki tüm engellemelere rağmen Türkiye hedeflerine emin adımlarla ilerliyor. Ulaşımdan sağlığa, savunmadan enerjiye âdeta yeni bir devrime imza atılıyor. ‘Dev projelerle aşılamaz’ denilen yollar aşılırken, kıtalar birbirine bağlanıyor. Bir zamanlar hayal olan yerli ve millî projeler bir bir hayata geçiyor. Dünyanın gıpta ettiği projeler vatandaşın hayatını kolaylaştırıyor. Son 9 yılın Ekim ayı ihracatta büyük bir rekor olarak gerçekleşti. Gelecek yıllarda yurt savunmamız için öncelikle yerli ve milli kaynaklarla temin edilmek üzere toplam tutarı 5 milyar doları aşan 22 projeye onay verildi. Sayın Cumhurbaşkanımızın riyasetinde Türkiye’nin Otomobili Projesinin başlangıcı yapıldı” dedi.

“NE SÖYLERSE SÖYLESİNLER TÜRKİYE EKONOMİSİ GÜÇLÜDÜR”
Başkan Filiz açıklamasında şu ifadelere yer verdi: “Körfez ülkelerinde siyasi dalgalanmalar gerçekleşiyor, Suudi Arabistan özelindeki gelişmeler de dikkat çekici, Dost ve kardeş Lübnan’da Başbakan Hariri’nin istifa muammasıyla başlayan gelişmeler yeni bir siyasi krize yol açabilir. Kısacası; bölgemizdeki gerilimin yükseldiği bir dönemi yaşıyoruz. Bölgemizde yeni bir sorun alanı, bir çatışma alanı olmamasını ümit ediyoruz. Arzumuz ve devletimizin gayreti körfez ülkeleri arasında küresel ölçekte huzurun, istikrarın, barışın sürekli olması. Bütün bu olumsuz gelişmelere, 2018 için kaos, ekonomik kriz senaryosunu tedavüle sokmaya çalışanlara rağmen; ne söylerse söylesinler Türkiye ekonomisi güçlüdür, Türkiye büyümeye, kalkınmaya, iş, aş üretmeye devam etmektedir. Ne yaparsa yapsınlar, hangi hileye başvurursa vursunlar ülkemizin üzerinde oynanan oyunları milletçe bozmaya devam edeceğiz.”

“BU DAVA MİLLETİN SİNESİNDE ANLAM BULMUŞTUR”
AK Parti’nin ekonomiden siyasete, uluslararası ilişkilerden toplumsal barışa her alanda etkin çalışmalarını sürdürmeye kararlı olduğunu söyleyen Başkan Filiz, “Partimiz; her kademesiyle halka hizmeti Hakk’a hizmet gören köklü bir siyasi geleneğin temsilcidir. Bu ülkeye ve millete hizmet etmek büyük şereftir. Koltuklar geçicidir. Mühim olan davamızdır. Davamız, millete hizmet etmektir ve bu davada hepimizin ismi fanidir. Bu dava milletin sinesinde anlam bulmuş bir davadır. Bu dava yüreği Türkiye için çarpanların dualarıyla bugünlere gelmiştir. Bu dava Anadolu insanının inancıyla, emeğiyle, dualarıyla inşa olmuştur” diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER