Türkiye Kamu-Sen Denizli İl Temsilciliği’nden zam tepkisi!

Türkiye Kamu-Sen Denizli İl Temsilciliği tarafından Vergi Dairesi önünde hükümetin memur maaşlarındaki iyileştirmeye yönelik sunduğu zam teklifini protesto etmek amacıyla gerçekleştirilen basın açıklamasında bildiriyi okuyan Denizli İl Temsilcisi Raif Kurşunoğlu; “Milyonlarca dar ve sabit gelirliyi enflasyona ezdirecek bu yaklaşımı kabul etmiyor, bu teklifi yok sayıyoruz” dedi.

Türkiye Kamu-Sen Denizli İl Temsilciliği’nden zam tepkisi!

Türkiye Kamu-Sen il temsilcilikleri tarafından Türkiye’nin dört bir tarafında eş zamanlı olarak hükümetin memur maaşlarındaki iyileştirmeye yönelik sunduğu zam teklifini protesto etmek amacıyla basın açıklaması düzenlendi.

Denizli’de Vergi Dairesi önünde gerçekleştirilen açıklamada bildiriyi Türkiye Kamu-Sen Denizli İl Temsilcisi, Türk Sağlık-Sen Denizli Şube Başkanı Raif Kurşunoğlu okudu.

Kurşunoğlu; “Toplu sözleşme görüşmeleri büyük bir hayal kırıklığına doğru gitmektedir. Geçtiğimiz yıl gerçekleşen resmi enflasyon yüzde 20,3 oldu. 4 kişilik ailenin vazgeçemeyeceği zorunlu harcama tutarı bin 32 TL artarken memur maaşlarına koca bir yıl için toplan 441 Lira zam yapıldı. TÜİK’in açıklamasına göre yalnızca kiraya son 1 yıl içinde gelen zam 100 Lira. 4 kişilik bir ailenin aylık gıda harcamasına gelen zam ortalama 197 Lira. Doğalgaza 1 yıl içinde gelen zam 18,6. Elektriğe yüzde 34,8 zam yapılmış. Mutfak yangın yerine dönmüş, memurun, emeklinin bütçesi yerle bir olmuş. Hem resmi rakamlar hem de yaptığımız hesaplar, memur ve emeklinin alım gücünün düştüğünü gösteriyor. Sadece kira ve gıda son 1 yılda 297 Lira zamlanmışken, bize teklif edilen yüzde 4’lük zam; önümüzdeki yılın ilk 6 ayında ortalama maaşa 160, en düşük maaşa 120 Lira artış demek. Gelin bir memur paketi hazırlayalım ve bu sayılan konuları 1 Ekim’de TBMM gündemine getirerek memurların yaralarını saralım. Bizim üretimden gelen gücümüz var. Bizim birlikteliğimizden gelen gücümüz var. Milyonlarca dar ve sabit gelirliyi enflasyona ezdirecek bu yaklaşımı kabul etmiyor, bu teklifi yok sayıyoruz” dedi.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Ömer balandiz
Ömer balandiz - 7 ay Önce

Tebrik ediyorum rayif başkanım.tebrikler kamu sen.siz olmasaniz kapalı kapılar ardında işi bitirecekler

SIRADAKİ HABER