Türkiye Okullar Arası Zeka Oyunları Şampiyonu Denizli’den

Merkezefendi Hayırseverler Ortaokulu, Türkiye Okullar Arası Zeka Oyunları Şampiyonası 8.sınıf katagorisinde Türkiye Şampiyonu olarak olarak büyük bir başarıya imza attı.

Türkiye Okullar Arası Zeka Oyunları Şampiyonu Denizli’den

Milli Eğitim Bakanlığı'nın izni, TÜBİTAK' ın destekleri ile 'Türkiye Zeka Vakfı' tarafından düzenlenen Türkiye Okullar Arası Zeka Oyunları Şampiyonası'nın sonuçları açıklandı. Şampiyonada Denizli’yi temsil eden Merkezefendi Hayırseverler Ortaokulu, 8.sınıf katagorisinde Türkiye Şampiyonu oldu. Ankara'da yapılması planlanan ve salgın tedbirleri kapsamında gerçekleştirilemeyen ödül töreni nedeniyle şampiyonların derece belgeleri, kupa ve madalyaları Türkiye Zeka Vakfı tarafından Denizli’ye gönderildi. İl Milli Eğitim Müdürü Süleyman Ekici, şampiyon takımın öğretmeni, öğrencilerini, okul müdürünü ve öğrencilerin ailelerini makamında kabul etti.

“Başarı tesadüfi bir olay değildir”

Şampiyonlara madalyalarını ve kupayı veren Müdür Ekici; “Başarı tesadüfi bir olay değildir. Her başarının altında sıkı bir çalışma ve emek vardır. Bugün Hayırseverler Ortaokulumuzun Zeka Oyunları Takımı’nın başarısı da 3 yıllık bir emeğin ürünü olarak ortaya çıktı. Birlik ve beraberlik içerisinde takım ruhu ile çalıştığımız sürece daha da büyük başarılara imza atacağımıza inanıyorum. Başarı için akademik çalışmaların yanı sıra aynı zamanda da sosyalleşme adına bize keyif veren hobilerimiz veya bir takım yeteneklerimizi ortaya çıkaracak çalışmalara yönlenmeliyiz. Türkiye Şampiyonu olan öğrencilerimizin hayatları boyunca zeka oyunlarına olan ilgilerinin başarılarına çok büyük katkısı olacaktır. Hayırseverler Ortaokulu Zeka Oyunları takımımız; İl-BöIge ve Türkiye Finalleri şeklinde yapılan zorlu maratonda birinciliği elden bırakmayarak Türkiye Şampiyonu oldu. Denizli’nin adını en başa yazdıran; Öğretmenimiz Melis Bekcan, öğrencilerimiz Alper Bacanlı, Zeynep Deren Gazioğlu ve Bengisu Erten ile Okul Müdürümüz Osman Kovan’ı kutluyorum” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER