“TÜRKİYE ÜZERİNDE BİRÇOK OYUNLAR OYNANMAKTADIR”

Merkezefendi Kültür Merkezi ve Nikâh Sarayı’nın tanıtımı için düzenlenen kokteylde konuşan AK Parti Denizli Milletvekili Şahin Tin, gündeme ilişkin açıklama yaparak; “Bizi bize bıraksalar Türkiye’yi ilerleteceğiz. Büyük Türkiye’yi ileteceğiz. Büyük Türkiye hayalini daha hızlı, daha güçlü bir şekilde yerine getireceğiz. Tüm Türkiye üzerinde birçok oyunlar oynanmaktadır. Birçok planlar yapılmaktadır” dedi.

“TÜRKİYE ÜZERİNDE BİRÇOK OYUNLAR OYNANMAKTADIR”

AK Parti Denizli Milletvekili Şahin Tin, Merkezefendi Kültür Merkezi ve Nikâh Sarayı’nın tanıtımı için düzenlenen kokteylde yapmış olduğu konuşmasında gündeme dair değerlendirmelerde bulundu. “Bizi bize bıraksalar Türkiye’yi ilerleteceğiz” diyen Milletvekili Tin, “Büyük Türkiye’yi ileteceğiz. Büyük Türkiye hayalini daha hızlı, daha güçlü bir şekilde yerine getireceğiz. Tüm Türkiye üzerinde birçok oyunlar oynanmaktadır. Birçok planlar yapılmaktadır. Bu ülkeyi bölmek, parçalamak, yok etmek için, Suriye, Irak gibi yapmak için düşmanlarımız büyük çabalar sarf etmektedir. Bunlara karşı Türkiye hep dimdik durdu. Sizlerin sayesinde, halkımızın inancıyla Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın yanında kenetlendi. 15 Temmuz bunlardan birisidir. Şimdi de büyük bir savaşın içindeyiz. Büyük bir ekonomik savaşın içindeyiz. Bütün dünya Türkiye’ye karşı birleşmiş gibi kur, faiz, enflasyon hareketleriyle Türkiye’nin büyümesini engellemek istiyorlar. Geçmişte yaptıkları gibi darbelerle başaramadıklarını ekonomik silahıyla, kurşunuyla Türk halkını vurmak istiyorlar” diye konuştu.

“DOLAR MAZİDE KALAN BİR PARA BİRİMİ OLACAK”
ABD ile yaşanan kriz ile birlikte dalgalanmaya geçen döviz kuru hakkında da açıklama yapan Milletvekili Tin, şu ifadelere yer verdi: “Cumhurbaşkanımızın bugün dediği gibi ‘Dolar da neymiş yahu’ belki zarar göreceğiz ama halkımızın birlikteliği ve gücüyle de birbirine olan desteğiyle bunu başarmış olacağız. Çünkü Batı canavarı, Amerika’sı, NATO ya da İsrail ellerindeki o kırbaçla Arap dünyasını nasıl dağıttığını herkes dünyada izledi. 2. – 3. Dünya ülkeleri bunu bir ders olarak alsın istediler. Aynı kırbacı ya da silahı Türkiye üzerinde denediler. Türkiye bu konuda gereken direnci ve duruşunu sergiledi. Şimdi bu savaşın içerisinde hükümetimizin destekleriyle, halkımızın tasarrufuyla, birlikteliğiyle, gücüyle, üretkenliğiyle biz; bu Dolar savaşında inşallah yeneceğiz. Belki de Dolar mazide kalan bir para birimi olacak. Dünyanın geliştirdiği yeni para birimleriyle; finans aktarım merkezleriyle bunları hep beraber aşmış olacağız. Çünkü Türkiye gerçekten büyük çok kat etti. Sayın bakanım Ekonomi bakanıyken birçok ülkeyi ziyaretinde bende bazen yanında olduğumda nasıl mücadele ettiğini, Türkiye’nin sanayicisinin nasıl karşı tarafa mal satmak için onları yanına alarak mücadeleler verdiğini, Türkiye ile o ülkeler arasında Asya’dan, Afrika’ya, Uzak Doğu’ya kadar nasıl serbest ticaret anlaşmaları yapmak için çırpındığını hep beraber gördük. Türkiye’nin ekonomi bakanı olarak bu hizmetleri ülkemize kazandırdı. Ben kendisine çok teşekkür ederim. Çünkü bizzat yanında olarak gördük ve izledik. Bir kişinin bir vatandaşın, şehrin, ülke insanının ‘Allah razı olsun’ sözünü duymak ve bizim de o insanlara ne için geldiğimizi, hizmet için geldiğimizi orada göstergesini göstermiş oluyoruz.”

“DENİZLİ’DEKİ BÜYÜK DEĞİŞİMİN DAHA ÇOK GELİŞECEĞİNE İNANIYORUZ”
Türkiye’nin müteahhitlik sektöründe dünyada 1 numara olduğunu söyleyen Milletvekili Tin, “Bunu da kendi ilimizde de görmekteyiz. Bundan sonra da daha güzel hizmetlerin açılışını yapacağımıza inanıyoruz. Denizli’deki büyük değişimin de daha çok gelişeceğine inanıyoruz. Türk halkı olarak bu ekonomik terörü de, silahlı terörün de üstesinden geleceğine inanıyoruz. Hep beraber bir olursak büyük Denizli’yi, büyük Türkiye’yi hep beraber karşılarız, büyütürüz ve yaşarız” dedi.

ALPER PARLAK

 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER