“Türkiye ve PAÜ ile bağlarınızı koparmayın”

Avrupa’nın ve Asya’nın çeşitli ülkelerinden eğitimlerinin bir bölümünü Türkiye’de almak üzere Pamukkale Üniversitesi’ne (PAÜ) gelen 86 değişim programı öğrencisi için düzenlenen sertifika töreninde konuşan Rektör Prof. Dr. Hüseyin Bağ, öğrencilere Türkiye ve PAÜ ile bağlarını koparmamaları temennisinde bulundu.

Genel anlaşmalar, Erasmus+ ve KA103 öğrenim ve staj faaliyeti kapsamında staj veya eğitimlerinin bir dönemini Pamukkale Üniversitesi’nde (PAÜ) almak üzere 9 farklı ülkeden PAÜ’ye gelen toplam 86 değişim programı öğrencisinin katılım sertifikaları Rektörlük Senato Salonunda düzenlenen tören ile verildi. Törene; Rektör Prof. Dr. Hüseyin Bağ başta olmak üzere Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Erdinç Duru, Prof. Dr. Rafet Kılınçarslan ve Prof. Dr. Osman Çiftçi, PAÜ Uluslararası İlişkiler Koordinatörü Doç. Dr. Zeha Yakar, Koordinatör Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Ali Çelikel, PAÜ Uluslararası İlişkiler Koordinatörlüğü personeli ile değişim programı öğrencileri katıldı. Törende konuşan PAÜ Uluslararası İlişkiler Koordinatörü Doç. Dr. Zeha Yakar, koordinatörlük olarak her zaman öğrencilere yardımcı olmaya çalıştıklarını ifade etti. PAÜ Rektörlüğü ve Uluslararası İlişkiler Koordinatörlüğü olarak bir dönem boyunca gerek tarihi ve turistik geziler gerekse kültürel faaliyetler olmak üzere birçok etkinlik düzenlediklerini belirten Doç. Dr. Yakar, bu etkinliklere öğrencilerin yoğun katılım göstermesinin kendisini memnun ettiğine değindi.

“TÜRKİYE VE PAÜ İLE BAĞLARINIZI KOPARMAYIN”

Farklı ülkelerden gelen değişim programı öğrencilerini PAÜ’de ağırlamaktan duyduğu memnuniyeti ifade eden Rektör Prof. Dr. Hüseyin Bağ, bu tür değişim programlarının, öğrenciler için gerek diğer ülkelerin kültürlerini tanımak gerekse kendi ülkelerinin kültürlerini tanıtmak adına iyi bir fırsat olduğunu belirtti. Rektörlük bünyesinde düzenlenen antik kentlere yapılan geziler ve kültürel faaliyetler ile Anadolu tarihi ve Türk kültürünü tanıtmayı hedeflediklerine değinen Rektör Prof. Dr. Bağ, öğrencilerin birbirleri ile kurdukları dostluk ve Pamukkale Üniversitesi ile bağlarını koparmamaları temennisinde bulundu. Öğrenciler Denizli’de yaşadıkları zaman boyunca akıllarında kalan anılarını paylaşırken, duygu ve düşüncelerini kendi dillerinde ve Türkçe olarak ifade etti. Töreninin sonunda değişim programı öğrencilerine katılım sertifikaları takdim edildi.

Güncelleme Tarihi: 07 Ocak 2020, 16:54
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER