'TÜRKİYE'DE ÇOK ŞEY DEĞİŞTİ'

'TÜRKİYE'DE ÇOK ŞEY DEĞİŞTİ'

Sarayköy 6. olağan ilçe kongrelerinde konuşan AK Parti MKYK üyesi, Denizli Milletvekili Av. Cahit Özkan, “Genel Başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan, AK Partiyi kurduğu 14 Ağustos 2001 tarihinde yaptığı konuşmasında ‘Bugünden sonra, Türkiye’mizde artık hiçbir şey eskisi gibi olmayacak’ demişti. Aradan geçen 15 yılda gördük ki, tarih liderimizi haklı çıkardı ve Türkiye’de çok şey değişti” dedi.


AK Parti MKYK üyesi, Denizli Milletvekili Av. Cahit Özkan, haftasonu yapılan AK Parti Çal, Güney, Buldan ve Sarayköy 6. olağan ilçe kongrelerine katıldı. İlçe kongrelerinin, Denizli'ye ve Türkiye’ye hayırlı olması temennisinde bulunan Milletvekili Özkan, Sarayköy ilçe kongresinde yaptığı konuşmasında; "AK Parti hareketinin bir neferi olmaktan, bu büyük davanın mensubu olmaktan, sizler gibi dava arkadaşlarına sahip olmaktan büyük bir şeref duyuyorum. Liderimiz, Cumhurbaşkanımız, Genel Başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan, AK Partiyi kurduğu 14 Ağustos 2001 tarihinde yaptığı konuşmasında ‘Bugünden sonra, Türkiye’mizde artık hiçbir şey eskisi gibi olmayacak’ demişti. Aradan geçen 15 yılda gördük ki, tarih liderimizi haklı çıkardı ve Türkiye’de çok şey değişti. Biz 'Halka hizmet, Hakk'a hizmettir' anlayışıyla mücadele ediyoruz. Bütün ilçelerimizde, hazır ve nazır olan, memleketimizde, Denizlimizde yollar, alt yapılar, üst yapıları yapan, merkezde hükümetimiz, yerelde de belediyelerimiz her daim çalışmaları ile meydandadır. Devletimiz Sarayköy’de. Büyükşehir belediye başkanımız Sarayköy'ümüzün damadı. Sarayköy'deki hizmetleriyle burada. Yine Sarayköy'ün cevval, genç, dinamik, kararlı belediye başkanı burada. Hizmetleriyle milletimizin, hemşerilerimizin yüzünü güldürüyor. İşte buradaki gençlerimiz de 'Göreve hazırım. Yarın bu bayrağı ben devralacağım' anlayışıyla, bu memleketin, milletimizin yüzünü güldürmek için onlar da göreve hazırlar” dedi.

"TEK TEK ANLATMAK ZORUNDAYIZ"
“Milletin emanetini ayakta tutmaya, baş üstünde tutmaya olan kararlılığını her daim görüyoruz” diyen Özkan şunları söyledi: “Sayın Cumhurbaşkanımız bu milletin emanetine birileri peşkeş çekme gayretinde olduğu zaman, dimdik bizim emanetimizi koruyor. Ancak Sayın Cumhurbaşkanımızın yol arkadaşları olarak bizler, her daim bulunduğumuz yerde, kahvede, okulda, berberde, kuaförde, mağazada, pazarda, alışverişte, nerede olursak olalım, aynen Sayın Cumhurbaşkanımız gibi bu davayı anlatmak zorundayız. Bugüne kadar eğitimde, sağlıkta, hukukta, belediyecilikte, alt yapıda, üst yapıda ne yapmışsak, o kör gözler var ya, 'Ne yaptınız ki?' diyenler, onlara tek tek anlatmak zorundayız. Kapı kapı dolaşacağız. Dava ve millete hizmet derdimizi anlatmak zorundayız. Eğitimde 2002’de bütçeden yüzde 2.2 oranında yaklaşık 2 milyar Lira pay ayrılırken, Rabbimize sonsuz şükürler olsun ki bugün 600 milyar Lira’ya ulaşan Türkiye Cumhuriyeti bütçesinden yüzde 20'ler oranında eğitime pay ayırıyoruz. Eğitime ayrılan payı, 2 milyar Lira’dan 120 milyar Lira’ya çıkararak, yaklaşık 60 kat artırmışız.”diye konuştu. 

 

AHMET ACUR

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner220

banner221