TÜRKİYE’DE İLK ‘ANNE VE ÇOCUK FESTİVALİ’ DENİZLİ’DE BAŞLADI

Denizli'de bu yıl birincisi düzenlenen Anne ve Çocuk Festivali, Denizli Büyükşehir Belediyesi EGS Kongre ve Kültür Merkezi'nde düzenlenen törenin ardından kapılarını ziyaretçilere araladı.

B&E Store organizasyonunda Türkiye’nin ilk Anne ve Çocuk Festivali Denizli Büyükşehir Belediyesi EGS Fuar Alanı’nda düzenlenen törenle kapılarını ziyaretçilere araladı. Törene; Denizli Emniyet Müdürü Mevlüt Demir, Denizli Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Mustafa Gökoğlan, Denizli Ticaret Odası (DTO) Başkanı Uğur Erdoğan, Denizli Genç İşadamları Derneği (DEGİAD) Başkanı Melek Sözkesen ve davetliler katıldı. 120 firma tarafından 200’ün üzerinde stant açtığı festival, 9 Eylül’e kadar ziyaret edilebilecek.

“TÜRKİYE’DE VE DENİZLİ’DE İLK OLMASI BİZİM AÇIMIZDAN ÖNEMLİ”
Törende konuşan DTO Başkanı Uğur Erdoğan, “Türkiye’de ve Denizli’de ilk olması bizim açımızdan önemli ve bizleri de heyecanlandırıyor. Bu organizasyonun başlangıcından bu güne kadar arkadaşlarımızla istişare ettik. Başarıya ermesi için, tüm desteğimizi ortaya koyduk. Çünkü evlat yetiştirmek gerçekten bir sanattır. Bu gün ülkemizin ve bizlerin çocuklarımızın geleceği ile ilgili daha iyi bir eğitim, daha düzgün yetiştirme, topluma katma değerli evlat yetiştirme anlamında bu tür organizasyonları önemsiyoruz. Bu Denizli’de bir ilktir. Bundan sonra inşallah bu organizasyonları daha da güçlendireceğiz. Denizli’de yaşayan tüm bireyler, aileler, hepimiz; buraya gelip, bu fuarı yakinen ziyaret edip, yakinen bilgi alıp, konularda gerekiyorsa uzmanlardan eğitimler almamız lazım. Bu eğitimlerle beraber daha iyi bir evlat,  topluma daha hayırlı bir evlat, ülkesini seven, memleketine hizmet eden, memleketi için mücadele eden, memleketinin milliyetçisi olan evlatları yetiştirmek hepimizin görevidir.  Bu da geleceğimizi daha güçlü ufuklara taşımamız için evlatlarımızı iyi yetiştirmemiz lazım. Ben de bu organizasyonu yapan ekibe çok teşekkür ediyorum. Hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum. Burada 200’ün üzerinde standın olması, Denizli’mizin bakışının önemli ve yoğun ilgisinin olduğunu gösteriyor. Bu yoğunluğu da biz de sivil toplum kuruluşları olarak artıracağız, artırmaya da devam edeceğiz. Anne ve babaların en büyük arzu ve isteği evlatlarının mutlu, huzurlu ve iyi bir gelecek elde etmesi için onlar için çalışıyoruz” dedi.

“ÇOCUK VE ANNELERİ HİTAP EDEN MALZEMELER VAR”
Festivalin hem çocuklar hem anneleri için özel olduğunu vurgulayan Denizli Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Mustafa Gökoğlan, “Büyük Şehir Belediyesi olarak zaten biz nisan mayıs aylarında bu alanda fuar alanları içerisinde Çocuk Şenliği yapıyoruz. İki ay sürüyor. Tüm Denizlimizdeki çocuklarla ilgili bahar şenlikleri yapıyoruz. Tabi bu şenlik de çok güzel olmuş. En azından fuar genellikle büyükler için düşünülür. İçeride çocuk ve anneleri hitap eden malzemeler var. Biz çok memnun olduk. Fuarın 4 gün sürmesine biz vesile olduk, burayı da tahsis ettik. İşte beraberce Denizliler olarak, fuarımız açtık. 4 gün boyunca tüm Denizli hemşerilerimizi, annelerimizi, çocuklarımızı buraya davet ediyoruz. Buyursunlar gelsinler. Burada farklı bir hava var, bu havayı teneffüs etsinler istiyoruz” diye konuştu.

“GÜZELLİKLERİN HAKİM OLDUĞU GÜZEL BİR FESTİVAL OLUR”
Festiva ile ilgili açıklama yapan Denizli Emniyet Müdürü Mevlüt Demir, “Festivalde alanın çevresi hem içi öncesi esnası ve sonrasında 24 saat güvenlikli bir ortam oluştu. Her tür tedbir alındı. Arkadaşlarımız, resmi, siviller, çocuk polisleri ve benzeri hepsi burada olacaklar. Eğlenceli, hoş, sevginin hakim olduğu, güzelliklerin hakim olduğu, güzel bir festival olur diyorum. Emeği geçenleri canı gönülden kutluyorum. Herkese başarılar diliyorum” dedi.

PINAR ÇANKAYA-ALPER PARLAK

Güncelleme Tarihi: 07 Eylül 2018, 17:09
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER