'TÜRKİYE'DE İLK FAKÜLTE KURACAĞIMIZ YERLERDEN BİRİSİ; DENİZLİ'

'TÜRKİYE'DE İLK FAKÜLTE KURACAĞIMIZ YERLERDEN BİRİSİ; DENİZLİ'

Denizli Uğur Okulları'nı ziyaret eden Bahçeşehir Uğur Eğitim Kurumları Yönetim Kurulu Başkanı Enver Yücel, “Eğer Yüksek Öğretim Kurulu, Milli Eğitim Bakanlığı müsaade etse Türkiye’de ilk fakülte kuracağımız yerlerden birisi Denizli olur” dedi.

Bahçeşehir Uğur Eğitim Kurumları Yönetim Kurulu Başkanı Enver Yücel, Denizli Uğur Okulları'nı ziyaret etti. Bahçeşehir Üniversitesi Mütevelli Heyeti Üyesi Devlet eski Bakanı Burhan Kara ile birlikte gelen Yücel, Uğur Okulları Kurucusu Mustafa Kemal Arslan, okulda görev yapan öğretmen ve öğrenciler tarafından karşılandı. Okulda inceleme yapan Yücel,“Denizli’nin güzel insanlarının bizi çok güzel karşıladığını söyleyebilirim. Daha önce Mustafa Kemal Arslan Bey’in liderliğinde Uğur Dershaneleri’yle birlikte çalıştığımız Denizli’yi şimdi Uğur Okulları olarak görmek ve Uğur Okulları’nın gelişimini görmek beni mutlu etti. Bu sene Uğur Okullarımızın ve Bahçeşehir Eğitim Kurumlarımızın 50’inci yılı. 1968 yılında kurulan bu kurum bu yıl 50’nci yılını kutluyor. 50 yılda geldiğimiz nokta; anaokulundan üniversiteye kadar Avrupa’nın en büyük eğitim kurumu, dünyanın sayılı eğitim kurumlarından birisi oldu. Toplamda 150 bin öğrenciye hizmet veriyoruz” dedi.

“DENİZLİ’DE EĞİTİM YATIRIMLARIMIZI DEVAM ETTİRMEK İSTİYORUZ”
Denizli’de iyi ve güçlü olmanın mutluluğunu yaşadıklarını söyleyen Yücel, “Burada Uğur Okullarımızla birlikte Bahçeşehir Kolejlerimiz de var. Denizli’de eğitim yatırımlarımızı devam ettirmek istiyoruz. Denizli’nin ekonomisine, turizmine, endüstrisine, her şeyine katkı ve yarar sağlayabilecek bütün faaliyetlerin içerisinde olacağız. Uğur Okulları olarak bizim bugüne kadar yaptığımız büyük tecrübeyi gelecek kuşaklara da aktarmak istiyoruz. Türkiye’nin eğitimde çok iyi olmasını, bunun öncülüğünün de Uğur Okulları, Bahçeşehir Uğur Eğitim Kurumları’yla birlikte devam etmesini arzuluyoruz. Eğitim adına yenilikleri ülkemize getiren önemli bir kurumuz. 15 bine yakın çalışanımız var. Denizli’deki endüstriyi düşünecek olursak; bugün ülkemizin her noktasında varız. Amacımız; Türkiye’nin zenginleşmesidir. Türkiye’nin zenginleşmesinin yolu da katma değeri yüksek üretim yapmaktır. Denizli’de tekstil var ise 30-50 yıl önceki teknolojilerle, usullerle değil, bugün daha değişime uğramış farklı alanlarda bir üretimin yapılmasını düşünüyoruz. Bunların yapılmasının yolu; anaokulundan geçiyor. Anaokulundan liseye kadar eğitim-öğretim kalitesini arttırmamız lazım. Bugün Türkiye’de ve dünyada konuşulan; ‘Endüstri 4,0’ yani; 4’üncü sanayi çağındayız. Bu 4’üncü sanayi çağını atlamamız lazım. Dijitalleşen dünyanın ekonomisini de buna göre ayarlamamız lazım. Bunun da yolu, çocuklarımıza ve gençlerimize bu eğitimi vermekten geçiyor” diye konuştu.

“TÜRKİYE’DE İLK FAKÜLTE KURACAĞIMIZ YERLERDEN BİRİSİ DENİZLİ OLUR”
Bahçeşehir Üniversitesi’nin Türkiye ve dünyada bilinen, tanınan güçlü bir üniversite olduğunun altını çizenYücel, şunları söyledi: “30 bine yakın öğrencisi olan büyük bir kurum oldu. Biz sadece Türkiye’de değil, dünyanın iyi eğitim kurumlarından biri olmak istiyoruz. Türkiye’de iyi olmak önemlidir ama dünyada iyi eğitim kurumları arasında olmak istiyoruz. Bütün hedefimiz, Türkiye’nin eğitimde bir markası olsun. Türkiye’nin eğitimdeki markası, dünyaca tanınsın istiyoruz. O zaman ülkemize çok büyük destek, yardım ve ülkemize katkı sağlamış oluruz. O anlamda üniversitemizi de Denizli’yi buluşturmak, Denizli’nin endüstrisine katkı sağlamak, burada yapılabilecek faaliyetleri üniversitemizle yürütebilmek adına çalışıyoruz. Eğer Yüksek Öğretim Kurulu, Milli Eğitim Bakanlığı müsaade etse Türkiye’de ilk fakülte kuracağımız yerlerden birisi Denizli olur.”

“DENİZLİ’DE YÜKSEKÖĞRETİM YATIRIMINI DA DÜŞÜNÜYORUM”
Uğur Okulları’nın bu yıl 50’nci yılını kutladığını söyleyen Yücel, “Bahçeşehir Üniversitesi var ama bu üniversite hem uğur hem de Bahçeşehir olarak birlikte kurulan bir üniversite. Ben Uğur Üniversitesi’ni Uğur Teknoloji Üniversitesi olarak hayal ediyorum. Zaman içerisindeki hedeflerimizde bunların da olduğunu söyleyebilirim. Denizli’de yükseköğretim yatırımını da düşündüğümü de ifade edebilirim. Mevcut üniversite eğer İstanbul’da ise İstanbul’un dışında herhangi bir bölümünün veya fakültesinin açılmasına pek müsaade edilmiyor. Prensip olarak durum bu şekilde. Bu bir kanun ya da yönetmelik değil. İleride belki aşılır. Aşıldığında da bu faaliyetler olabilir. Çünkü bu bölgenin çok önemli özellikleri var. Bu özelliklerini ilmen, bilmen ve üniversite bazında da geliştirebilirsek daha mükemmel olur” şeklinde ifade etti.

ÖĞRENCİLERLE BİR ARAYA GELDİ
Okulun konferans salonunda 11 ve 12’nci sınıf öğrencileriyle de buluşan Yücel, üniversite sınavlarına girecek öğrencilere seslendi. Yücel, “Önümüzdeki yıl sınavlarınız var. Yükseköğretime hazırlık yapıyorsunuz. Yükseköğretime hazırlık yaparken derslerinize çalışıyorsunuz, sınavlara hazırlanıp iyi bir puanla üniversiteye girmek için uğraşıyorsunuz. Açıkta kalmamak çok önemli. Nasıl bir gelecek, nasıl bir üniversite, hangi alanda neleri yapmalıyım?’ konusu da çok iyi düşünmeniz lazım” dedi.

GÜRKAN GÖK-DOĞAN AKŞİT

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER