Türkiye’de ilk; İşitme Engelliler Kapsamlı Spor Şenliği

Pamukkale Üniversitesi (PAÜ) Spor Bilimleri Fakültesi, İbrahim Cengiz Özel Eğitim Meslek Lisesi, Pamukkale Sağırlar Spor Kulübü ve Denizli İşitme Engelliler Derneği ‘10-16 Mayıs Engelliler Haftası’ kapsamında PAÜ’de Sessiz Spor Şenliği gerçekleştirdi. ‘Sesimiz Bedenimizde’ sloganıyla yapılan etkinlikte; Türkiye’de ilk defa işitemeyen ve işiten toplumun spora ilgisine dikkat çekildi.

Türkiye’de ilk; İşitme Engelliler Kapsamlı Spor Şenliği

Pamukkale Üniversitesi (PAÜ) Spor Bilimleri Fakültesi, İbrahim Cengiz Özel Eğitim Meslek Lisesi, Pamukkale Sağırlar Spor Kulübü ve Denizli İşitme Engelliler Derneği ‘10-16 Mayıs Engelliler Haftası’ kapsamında PAÜ’de ‘Sessiz Spor Şenliği’ gerçekleştirdi. ‘Sesimiz Bedenimizde’ sloganıyla yapılan şenlik, Türkiye’de ilk defa işitemeyen ve işiten toplumun spora ilgisine dikkat çekildi. Program, işitme engellilerin PAÜ Spor Merkezi’ne gezdirilmesiyle başladı. Ardından Spor Bilimleri Fakültesi öğrencileri tarafından hazırlanan oyun parkurlarında oyunlar oynayarak doyasıya eğlenildi. İşitme engelli öğrencilere ve dernek üyelerine hediyeler dağıtıldı, hatıra fotoğrafı çekildi. Şenlik, günün sonunda hep birlikte yenilen iftar yemeği ile son buldu.

“SPORUN HAYATIMIZIN HER ANINDA OLMASI GEREKİYOR”

Pamukkale Sağırlar Spor Kulübü Yönetim Kurulu Başkanı Yüksel Sarak; sporun sadece bir gün değil, hayatın her anında olması gerektiğini belitti. Özellikle gençleri spora yönlendirmenin çok önemli olduğunun altını çizen Sarak, “Böyle bir ilke imza attıkları için Pamukkale Üniversitesi Rektörlüğü’ne, Spor Bilimleri Fakültesi’ne, hocalarımıza ve öğrencilerine teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.

“DENİZLİ’DE OLMAKTAN DOLAYI ÇOK ŞANSLIYIZ”

Denizli İşitme Engelliler Derneği Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Çelebioğlu, “Öncelikle şunu söylemeliyim ki Denizli’de olmaktan dolayı çok şanslı olduğumuzu söylemek istiyorum. Başta Pamukkale Üniversitesi gibi ülkemizin önemli bir değeri ile birlikte hareket etmekten aldığımız hazzı ise size anlatamam. Derneğimiz ve Spor Kulübümüz aynı çatının iki güzide kurumudur. Derneğimiz eğitim çalışmalarını projelerini sürdürürken, spor kulübümüzde geleceğin sporcularını yetiştirmek adına her gün çalışmalarını hız kesmeden sürdürmektedir. 10 – 16 Mayıs Engelliler Haftası’nda ilimiz işitme engelliler alanında kapsamlı bir spor şenliğine ev sahipliği yapmıştır” diye konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER