Türkiye’nin en büyük fuarı EVTEKS 25 yaşında!

İlk olarak 3-6 Aralık 1992 tarihleri arasında İstanbul Mövenpick Otel’de “Hometex 92” adıyla ve 69 katılımcı firma ile düzenlenen EVTEKS Fuarı, dünyanın çeşitli ülkelerinden katılan 1000’in üzerinde marka ile 160.000 metrekarelik alanda Türkiye’nin en büyük fuarı olarak 25. kez kapılarını dünyaya açtı. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı vesilesiyle fuar açılışı CNR Holding CEO’su Ali Bulut’un oğlu Sarp Bulut’un konuşmasıyla başladı.

Türkiye’nin en büyük fuarı EVTEKS 25 yaşında!

İlk olarak 3-6 Aralık 1992 tarihleri arasında İstanbul Mövenpick Otel’de “Hometex 92” adıyla ve 69 katılımcı firma ile düzenlenen EVTEKS Fuarı, dünyanın çeşitli ülkelerinden katılan 1000’in üzerinde marka ile 160.000 metrekarelik alanda Türkiye’nin en büyük fuarı olarak 25. kez kapılarını dünyaya açtı.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı vesilesiyle CNR Holding CEO’su Ali Bulut’un oğlu Sarp Bulut’un konuşmasıyla başlayan açılış programı; CNR Holding CEO’su Ali Bulut, TETSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Ali Sami Aydın, İTO Başkanı Şekib Avdagiç ve TİM Başkanı İsmail Gülle’nin açılış konuşmaları ile devam etti. Açılış konuşmalarının ardından kurdele kesimi çocuklarla birlikte yapıldı. Açılışta ayrıca DTO Başkanı Uğur Erdoğan, UTİB Başkanı Pınar Taşdelen Engin, İTHİB Başkanı Ahmet Öksüz, İHKİB Başkanı Mustafa Gültepe, Zorlu Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Nazif Zorlu, CNR Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ceyda Erem, TETSİAD yönetim kurulu üyeleri ve sektör paydaşları yer aldılar.

Türkiye Ev Tekstili Sanayicileri ve İşadamları Derneği’nin (TETSİAD) CNR Fuarcılık ile birlikte gerçekleştirdiği, Türk ev tekstili üreticilerinin ve dünya tekstilcilerinin bir araya geldiği 25. EVTEKS İstanbul Uluslararası Ev Tekstili Fuarı, “Alternatif Varoluşlar” 2020 trend konseptiyle 23-27 Nisan 2019 tarihleri arasında CNR EXPO’da ziyarete açık olacak. EVTEKS Fuarı, bu yıl 160 bin metrekarelik bir alanda, 1000’den fazla marka ile 120 ülkeden, 150 bin ziyaretçiyi ağırlamayı hedefliyor.

EVTEKS Fuarı için hazırlanan, 2020 ev tekstili trendlerinin özel bir tasarımla sergilendiği EVTEKS Fuarı Trend Alanı, fuar süresince ziyaretçiler tarafından gezilip incelenebilecek. TETSİAD’ın her yıl EVTEKS öncesi üyeleri ile paylaştığı yeni trendler; bu yıl Moda Tasarımcısı Bahar Korçan liderliğinde, Tasarımcı Bige Ökten, Pınar&Viola Tasarım Ofisi’nin kurucuları Pınar Demirdağ ve Viola Renate, trend tahmini ve danışmalık hizmeti veren Başak ve Defne Kocabıyıkoğlu kardeşlerin yer aldığı ekip tarafından belirlendi. “EVTEKS 2020 Trendleri”, “Alternatif Varoluşlar” ana trend konsepti başlığı altında Sakin Dokunuş, Yaratıcı Bakış, Zevkü Sefa ve Yapay-Doğal Deneyim olarak dört temadan meydana geliyor.

2018 yılından itibaren Nisan ayında yapılmaya başlanan ve “April Effect” konumlandırması ile tüm dünyaya tanıtılan EVTEKS Fuarı, bu konumlandırma kapsamında doğayı örnek alarak ev tekstilinde özellikle tasarım trendi açısından dünyaya yön veren uyanışı, gelecek sezonun ürün ve tasarımlarını sunmayı, dünya ev tekstili oyuncularını yenilikte buluşturmayı, böylece tasarımda Türk ev tekstili ürünlerini kullanacak olan markalara farklı bir bakış açısı getirmeyi amaçlıyor.

Yaptığı açılış konuşmasında sözlerine Türkiye Büyük Millet Meclisi`nin açılışının 99’uncu yıldönümünü ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutlayarak başlayan TETSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Ali Sami Aydın şöyle devam etti: “EVTEKS ile geçen 25 yıl fuarımızın tüm taraflarına farklı deneyimler sunduk. Bu farklı deneyimlerde ortak bir nokta yakaladık: TASARIM.

Dünyada tüketiciler sadece bir ürün değil, aslında temelde bir tasarım fikri satın alıyorlar. Üretilen her üründe tasarım, onun daha ayrıcalık kazanmasına, daha değerli olmasına katkı sağlıyor. Tüketici de doğal olarak satın aldığı eşyada kendini daha değerli hissetmek istiyor. Tüketiciyi asıl tatmin eden de birbirine çok benzeyen ürünler arasından kendini de değerli hissedeceği, tasarımla bezenmiş olan ürünler. Bu nedenle EVTEKS APRIL her sene bir dünya trendi konseptiyle yola çıkar. Bu sene de fuarda, 2020’de dünyada moda olacak trend akımlarını hazırladık. Trendden modaya ve tasarıma, tasarımdan da ürünlere olan yansımaları fuar stantlarımızda görebilirsiniz.

25. yılında EVTEKS APRIL’ın iki ana ortağı olan TETSİAD ve CNR Holding, önümüzdeki yıllar fuarı daha da büyütme kararlılığı içindedir. Bu amaçla yeni adımlarımızı atmaya devam ediyoruz. Tasarımın üretime yansıdığı nice 25 yıllara…”

“Design Seminars by EVTEKS” programı kapsamında düzenlenen eğitim seminerlerinde bu yıl 24-25-26 Nisan tarihlerinde toplam 15 oturum gerçekleşecek. Birbirinden değerli birçok tasarımcı ve akademisyenin eğitim vereceği seminerler tasarımcıları, öğrencileri, marka yetkililerini ve alıcıları ağırlayacak.

Perde, perde aksesuarları, tül, döşemelik kumaş, mutfak ve yemek odası tekstili, havlu ve banyo grubu ürünleri, uyku ve yatak odası tekstili, iplikler, yer kaplamaları, duvar kaplamaları ve dekorasyon ürünleri gibi çok çeşitli ürünlerin sunulduğu EVTEKS Fuarı’nın katılımcı ülkeleri arasında ABD, İspanya, İtalya, Fransa, Yunanistan, Çin, Portekiz Fas, Avusturya, Almanya, Makedonya, Suudi Arabistan, Birleşik Arap Emirlikleri, Pakistan, Endonezya, Hindistan, Mısır, Hollanda, Bulgaristan ve Bosna Hersek yer alıyor.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Husem tekin
Husem tekin - 2 yıl Önce

8 yaşinda lösemi kizim var ilik nakli oldu şu durumda maskelerinizde ihtiyacim var yardimci olursaniz cok sevinirim tlf 05313261374

SIRADAKİ HABER