TÜRKİYE'NİN EN BÜYÜK İHTİSAS FUARI, 28 MART ÇARŞAMBA GÜNÜ AÇILIYOR

TÜRKİYE'NİN EN BÜYÜK İHTİSAS FUARI, 28 MART ÇARŞAMBA GÜNÜ AÇILIYOR

24. Uluslararası Doğaltaş Ve Teknolojileri Fuarı, 28-31 Mart 2018 tarihleri arasında 330 bin metrekare alanda kurulan Türkiye’nin en yeni ve en modern fuar alanı Fuar İzmir’de ziyaretçilerini ağırlıyor. Türkiye’nin en büyük ihtisas fuarı ve dünyada alanında düzenlenen fuarlar içinde ilk 3’te yer alan Marble, bu yıl da mermer alanında önemli firmalarla sektör temsilcilerini bir araya getirecek.

Bugün açılan fuar 31 Mart tarihine kadar devam edecek. Her yıl olduğu gibi bu yılda fuarın nabzı DRT Denizli’de atacak. Fuarın açılış töreni ve sektör temsilcilerinin DRT Denizli’ye özel açıklamaları Fuar İzmir’den canlı olarak yayınlanacak.

Fuar İzmir, bu yıl da mermer ve doğaltaş sektöründe dünya çapında bir buluşmaya daha ev sahipliği yapıyor. 28 Mart’ta kapılarını 24. kez açan Marble Uluslararası Doğaltaş ve Teknolojileri Fuarı, mermere şekil veren dünya devlerini İzmir’de buluşturuyor. İzmir’le özdeşleşen ve bir dünya markası haline gelen, dünyanın önde gelen üç büyük mermer fuarı arasındaki, yerli ve yabancı toplam bin 562 katılımcının yer alacağı Marble 2018 24. Uluslararası Doğaltaş ve Teknolojileri Fuarı’nda Denizli’den 71 firma stant açtı. İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından kente kazandırılan Fuar İzmir’deki Türkiye’nin en büyük fuarı Uluslararası Doğaltaş ve Teknolojileri Fuarı’nda, 32 ülkeden 200’ün üzerinde yabancı olmak üzere toplam bin 562 katılımcı ürünlerini sergiliyor. Kentin gelişen fuarcılık potansiyeline cevap verebilmek ve sektörün önünde yeni kapılar açmak amacıyla Türkiye’nin en büyük fuar kompleksi olarak inşa edilen Fuar İzmir; 330 bin metrekare fuar alanı, 119 bin metrekare açık ve kapalı sergi alanı, 12 bin metrekare fuar sokağı, 16 bin metrekare kafe ve restoran alanını bünyesinde barındırıyor. Fuarda mermer ve doğaltaş, fabrika makineleri, ocak ve iş makine ve ekipmanları ile sarf malzemeleri yer alıyor. Sadece profesyonellere açık olan fuar, 31 Mart 2018 tarihinde sonra erecek. Marble için Fuar İzmir’e Türkiye’nin hemen her bölgesinden Denizli, Adana, Adıyaman, Afyonkarahisar, Ankara, Antalya, Amasya, Aydın, Balıkesir, Bilecik, Bolu, Burdur, Bursa, Diyarbakır, Elazığ, Erzincan, Erzurum, Eskişehir, Gaziantep, Hatay, Isparta, İstanbul, İzmir, Kahramanmaraş, Karabük, Karaman, Kayseri, Kocaeli, Konya, Kastamonu, Kütahya, Malatya, Manisa, Muğla, Nevşehir, Sakarya, Sivas, Tekirdağ, Trabzon, Tokat, Uşak, Van, Yalova illerinden doğaltaşlar sergilenecek. Fuara Türkiye’nin yanı sıra Almanya, ABD, Avustralya, Belçika, Birleşik Arap Emirlikleri, Çek Cumhuriyeti, Çin, Danimarka, Endonezya, Fransa, Güney Kore, Hindistan, İngiliz Virgin Adaları, İngiltere, İran, İspanya, İtalya, Mauritus, Mısır, Polonya, Romanya, Rusya, San Marino, Suudi Arabistan, Ukrayna, Yunanistan’dan firmalar katılıyor. Fuarın, İzmir ekonomisine katkısının ise 150 milyon doları aşması bekleniyor. MARBLE, bu yıl da mermer ve doğaltaş sektörünün önde gelen temsilcileriyle temas kurmak için ideal bir platform sunacak.

MERMERİN KALBİ İZMİR’DE ATACAK
Dünyanın en iyi ilk üç mermer fuarından biri olan Marble, İzmir Büyükşehir Belediyesi ev sahipliğinde İZFAŞ tarafından Fuar İzmir’de düzenleniyor. Birbirinden görkemli stantları, son teknolojik donanıma sahip iş makineleri, tonlarca ağırlıktaki dev mermer blokları ve sıra dışı mermerleriyle dünya çapında bir buluşmaya daha ev sahipliği yapan Marble, ziyaretçilerden büyük ilgi görüyor. Her geçen yıl büyümeye devam eden Marble’da doğal taşlar, mermerler, fabrika makineleri, ocak-iş makineleri, ekipmanlar ve sarf malzemeleri 139 bin metrekare alanda sergileniyor. Dört gün boyunca sürecek fuarda, ülkemizin ve dünyanın dört bir yanından gelen mermer ve doğal taşlar ile taş işlemede kullanılan ekipmanlar sergilenecek. Ağırlıkları 10 ile 30 ton arasında değişen işlenmiş, yarı işlenmiş ve ham olmak üzere yaklaşık 15 bin ton doğal taş fuarda yer alacak. Dünyada alanında düzenlenen fuarlar içinde ilk 3’te yer alan Marble, bu yıl bin 700’ü aşkın katılımcıyı ağırlayacak. Fuar’a Almanya, ABD, Avustralya, Azerbaycan, Birleşik Arap Emirlikleri, Brezilya, Dubai, Endonezya, Hindistan, İngiltere, İran, İspanya, İtalya, Mısır, Romanya, Suudi Arabistan, Ukrayna ve Yunanistan’dan önde gelen firmalar katılıyor. Fuar süresince sektör temsilcilerinin yanı sıra mimar, müteahhit ve mühendisler tüm doğal taş çeşitleri, mermer ve iş makinelerini bir arada görme imkanı bulacak.

HAYATIN HER ALANINDA FARK YARATAN TREND: MERMER
Marble, mermer ve doğal taşın farklı kullanım alanlarıyla katılımcı ve ziyaretçilerine görsel bir şölen yaşatıyor. Katılımcı firmaların geniş ürün yelpazesi dikkat çekerken dev makinaların ihtişamı Türkiye’nin en büyük fuar alanı Fuar İzmir’de buluştu. Mermere ve doğal taşa dair her şeyin bir araya geldiği Uluslararası Doğaltaş ve Teknolojileri Fuarı’nda, ilham kaynağı mimarileriyle dikkat çeken stantlar göz kamaştırıyor. Farklı kullanım alanları ve kullanışlı tasarımlarıyla mermer, Marble ile fark yaratmaya devam ediyor. Özellikle mimariyle ilgilenen ziyaretçilerin ilgi odağında olan fuar, sadece profesyonel ziyaretçiye açık olarak organize ediliyor.

MARBLE GENÇ YARATICI FİKİRLER PLATFORMU
2018'de 24. Marble Doğaltaş ve Teknolojileri Fuarı kapsamında hayata geçirilecek olan "Genç Yaratıcı Fikirler Platformu”, üniversitelerin endüstriyel tasarım, iç mimarlık, peyzaj, mimarlık gibi tasarım bölümü öğrencilerini ve yeni mezunlarını, sektörün önde gelen firmaları ile bir araya getirmeyi amaçlıyor. Genç ve yaratıcı fikirler, doğaltaş ve mermere yönelik proje ve tasarımlarını, sektörle iş birliği yaparak 24.Marble Uluslar arası Doğaltaş ve Teknolojileri Fuarı kapsamında fuaye alanında sergileme fırsatı bulacak.Marble - 24. Uluslararası Doğal Taş ve Teknolojileri Fuarı ile geleceğin doğal taş ve mermer modasını yakalamak isteyenler, 31 Mart Cumartesi gününe kadar fuarı saat 10 ile 18 arasında ziyaret edebilecek. Her yıl olduğu gibi bu yılda fuarın nabzı DRT Denizli’de atacak. Fuarın açılış töreni ve sektör temsilcilerinin DRT Denizli’ye özel açıklamaları Fuar İzmir’den canlı olarak yayınlanacak.

TOLGA ALP DÜZGÖREN

 

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER