Türkiye’nin en büyük ihtisas fuarı açılıyor

Türkiye’nin en büyük ihtisas fuarı konumunda olan Marble 2019 25. Uluslararası Doğaltaş ve Teknolojileri Fuarı, yarın kapılarını dünyaya aralayacak. Denizli’den 70 firma stant açacağı fuar, 30 Mart tarihine kadar devam edecek. Her yıl olduğu gibi bu yıl da fuarın nabzı DRT Denizli’de atacak.

Türkiye’nin en büyük ihtisas fuarı açılıyor

Fuar İzmir, bu yıl da mermer ve doğaltaş sektöründe dünya çapında bir buluşmaya ev sahipliği yapacak. Türkiye’nin en büyük ihtisas fuarı Marble 2019 25. Uluslararası Doğaltaş ve Teknolojileri Fuarı, bugün dünyaya kapılarını açıyor. Fuar İzmir’de yapılacak fuar, yerli ve yabancı olmak üzere toplam bin 89 katılımcı ürünlerini sergileyecek. 2019 Fuarı’nda Denizli’den 70 firma stant açacak ve fuar 30 Mart tarihine kadar devam edecek. Her yıl olduğu gibi bu yıl da fuarın nabzı DRT Denizli’de atacak. Fuarın açılış töreni ve sektör temsilcilerinin DRT Denizli’ye özel açıklamaları Fuar İzmir’den canlı olarak yayınlanacak.

Toplam 139 bin metrekare alan üzerinde düzenlenen fuarda mermer ve doğaltaş, fabrika makineleri, ocak ve iş makine ve ekipmanları ile sarf malzemeleri yer alacak. Fuarın, İzmir ekonomisine katkısının ise 150 milyon Dolar’ı aşması bekleniyor. Marble, bu yıl da mermer ve doğaltaş sektörünün önde gelen temsilcileriyle temas kurmak için ideal bir platform sunacak.

4 gün boyunca sürecek fuarda, ülkemizin ve dünyanın dört bir yanından gelen mermer ve doğal taşlar ile taş işlemede kullanılan ekipmanlar sergilenecek. Ağırlıkları 10 ile 30 ton arasında değişen işlenmiş, yarı işlenmiş ve ham olmak üzere yaklaşık 15 bin ton doğal taş fuarda yer alacak. Fuar’a Almanya, ABD, Avustralya, Azerbaycan, Birleşik Arap Emirlikleri, Brezilya, Dubai, Endonezya, Hindistan, İngiltere, İran, İspanya, İtalya, Mısır, Romanya, Suudi Arabistan, Ukrayna ve Yunanistan’dan önde gelen firmalar katılacak.

Mermere ve doğal taşa dair her şeyin bir araya geldiği Uluslararası Doğaltaş ve Teknolojileri Fuarı’nda, ilham kaynağı mimarileriyle dikkat çeken stantlar göz kamaştıracak. Özellikle mimariyle ilgilenen ziyaretçilerin ilgi odağında olan fuar, sadece profesyonel ziyaretçiye açık olarak organize ediliyor.

Güncelleme Tarihi: 26 Mart 2019, 18:52
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner212

banner211