“Türkiye’nin en temiz suyu Denizli’de, ben evde suyu çeşmeden içiyorum”

DRT Denizli Televizyonu’nda yayınlanan ‘Güne Bakış’ programının konuğu olan Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, “Denizli’de sularımız içilecek durumda. Türkiye’nin en temiz suyu Denizli’dedir. Vatandaşlara tavsiyem suları gönül rahatlığı ile içebilir” dedi.

“Türkiye’nin en temiz suyu Denizli’de, ben evde suyu çeşmeden içiyorum”

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, DRT Denizli Televizyonu’nda yayınlanan ve Cansu Karacık Yazıcı tarafından hazırlanıp sunulan ‘Güne Bakış’ programının konuğu olarak gündeme dair değerlendirmelerde bulundu. Geçtiğimiz günlerde yapılan, Pamukkale İlçesi’ndeki 5 mahallenin daha altyapısını baştan aşağı değiştirecek dev yatırımın temel atma töreni hakkında konuşan Başkan Zolan, “Denizli’mizin alt yapısıyla ilgili çok büyük sorunlar vardı. Vatandaşlarımızın kendi imkânlarıyla kurulu, proje plan çerçevesinde olmayan bir altyapı vardı. İçme suyu hatları 70’li yıllara aitti. Alt yapı boruları çok kötü durumdaydı. Biz bu gerçekleri biliyoruz. Kanalizasyon hatlarımızda aynı durumda. Yağmur suyu hatlarımız ise hiç yoktu. Bu yüzden harekete geçtik. Bir şehirde altyapı yoksa üstüne ne yaparsak yapalım bir anlamı yoktur. 2008 yılında Sayın Nihat Zeybekci ile birlikte bu hamleyi başlattık ve etap etap, mahalle mahalle, bölge bölge yapmaya devam ediyoruz. O günlerden bugüne 1400 bin metreye yakın altyapı yaptık. Temel atma töreninde ki altyapı 5 mahalleyi kapsıyor. 310 bin metrede gerçekleştireceğimiz altyapının maliyeti 95 milyon TL. Bu mahallelerin içme suyu ve kanalizasyon hatları yenilenecek. Bu 5 mahallenin altyapısını bitirince üst yapısına geçeceğiz. Belediyeler için altyapı çalışmaları çok zordur, zahmetlidir, maliyeti yüksektir. Vatandaşlarımız da sabırla beklemesi gerekir. Altyapılar şehirlerin gelecekleridir. Altyapı cesaret, emek, sabır ve destek ister. Biz bu konuda doğru bildiklerimizi yapıyoruz” dedi.

“TÜRKİYE’NİN EN TEMİZ SUYU DENİZLİ’DE”

Çağın en büyük sorunun su olduğuna dikkat çeken Başkan Zolan; “Altyapı ile su bağlantılıdır. Altyapılar iyi olursa kaçak su oranı azalır. Biz bu altyapıları bitirdikçe kaçak su oranı azalmaktadır. Denizli’de sularımız içilecek durumda. Denizli’de şuanda altyapısı biten mahallelerimizde ki sularımız yeni doğan bebeğin içeceği durumda. Türkiye’nin en temiz suyu Denizli’dedir. Birçok büyükşehirde bu durum söz konusu bile değil. Bizim suyumuz damacana suyundan kat kat temiz. Vatandaşlara tavsiyem suları gönül rahatlığı ile içebilir. Ben evde suyu çeşmeden içiyorum. Çünkü çok sağlıklı. Biz çok güzel bir şehiriz bası şehirler bu imkânlara sahip değil. Temel atma töreni gerçekleştirdiğimiz 5 mahallede bu duruma kavuşacak. Bu altyapı çalışması 2 yıl sürecek” şeklinde ifade etti.

“VATANDAŞLARIMIZIN TALEPLERİNİ HEP GÖZ ÖNÜNDE BULUNDURDUK”

Çalışmalarında her zaman vatandaşların taleplerini göz önünde bulundurduklarının altını çizen Başkan Zolan, şunları söyledi: “Çalışmalarımız hep devam etti ve samimiyetimizle bu yolda ilerledik. Vatandaşlarımızın taleplerini hep göz önünde bulundurduk. Bu şehir hepimizin, birlikte çalışacağız. Sosyal ve kültürel çalışmalarımıza önem veriyoruz. Gençlerimiz bizim geleceğimiz. Konservatuvarda yeni öğretim yılımızı açtık ve şu anda 1750’ye yakın gencimiz enstrüman öğrenecek. Çocuk korosu, gençlik korosu, Türk Halk Müziği koromuz var. Her yönüyle sanatı, gençlerimizle buluşturuyoruz. Sporla ilgili 24 branşta ücretsiz kursumuz var. Bu hizmetimiz gençleri donanımlı hale getirmek için yapıyoruz. Kişi başına 15 metre kare yeşil alan düşüyor. Vatandaşın evine yakın yeşil alan yapıyoruz. Şehrimizi daha ileriye götürmeye çalışıyoruz.”

“2014’TE RAKİBİMDİ, NEZAKET ÇERÇEVESİNDE YARIŞTIK”

Geçtiğimiz Haziran ayında hayata veda eden CHP Denizli Milletvekili Kazım Arslan’ın vefatıyla ilgili de konuşan Başkan Zolan; “Kendileri benim meslektaşımdı. Siyasetin içinde biriydi ve fedakâr bir kişiydi. 2014 seçimlerinde rakibimdi. O süreçte nezaket çerçevesinde yarıştık. Duyduğumda çok üzülmüştüm. Tavas ilçesi Solmaz Köyü’nde adının yaşaması gerekir. Biz bu kararı aldık ve alınması gereken karardı” dedi.

“HAREKATTA İNSANİ DEĞERLERİ ÖN PLANDA TUTTUK”

Türk Silahlı Kuvvetleri’nce Fırat Nehri’nin doğusuna yönelik düzenlenen ‘Barış Pınarı Harekatı’na ilişkin konuşan Başkan Zolan; “Harekat, terör örgütlerinin o bölgelerde yapılanmalarına engellemek içindeydi. Suriye’de terör örgütü kurmak istenildi. Terör, insanlık suçudur. Terörün iyisi kötüsü olmaz. Türkiye bu konuda her zaman tavrını net ortaya koydu. Bu konuda girişimlerimiz oldu ve sahaya inildi. Harekatta biz insani değerleri hep ön planda tuttuk. Biz bu tavrı ecdadımızdan gördük. Cumhurbaşkanımızın dediği gibi; ‘Suriye’nin toprak bütünlüğü önemlidir ve biz sivilleri hep göz önünde bulundurduk.’ Bizim amacımız, terör örgütlerini yok etmektir. Bu harekata bazı devletler karşı çıksa da biz vazgeçmedik. Bizim hiçbir ülkenin toprağında gözümüz yoktur. Derdimiz, sınırımız ve sivillerdir. Alınan kararla da bizim haklı olduğumuz anlaşıldı” diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 22 Ekim 2019, 17:41
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER