TURNUVANIN GALİBİ; DENİZLİ DEVLET HASTANESİ AMATEM SERVİSİ

TURNUVANIN GALİBİ; DENİZLİ DEVLET HASTANESİ AMATEM SERVİSİ
banner92

Denizli İl Sağlık Müdürlüğü tarafından Denizli’deki Alkol ve Uyuşturucu Madde Bağımlıları Tedavi ve Araştırma Merkezi (AMETEM) ve Toplum Ruh Sağlığı Merkezi’nde (TRSM) tedavi gören hastaların sosyalleşme, toplum içinde yaşamaya uyum sağlayabilme ve iletişim becerilerini arttırmaya yönelik Voleybol Turnuvası’nın galibi;  Denizli Devlet Hastanesi AMATEM Servisi oldu. 

Denizli İl Sağlık Müdürlüğü tarafından Denizli’deki Alkol ve Uyuşturucu Madde Bağımlıları Tedavi ve Araştırma Merkezi (AMETEM) ve Toplum Ruh Sağlığı Merkezi’nde (TRSM) tedavi gören hastaların sosyalleşme, toplum içinde yaşamaya uyum sağlayabilme ve iletişim becerilerini arttırmaya yönelik yapılan rehabilitasyon çalışmaları kapsamında ‘Voleybol Turnuvası’ düzenlendi. Merkez Kapalı Spor Salonu’nda düzenlenen turnuvaya; Denizli Devlet Hastanesi AMATEM ve TRSM, Servergazi TRSM ve Pamukkale Üniversitesi Hastaneleri AMATEM Servisleri katıldı. 3 set üzerinden eleme usulü yapılan maçlarda Denizli Devlet Hastanesi AMATEM Takımı, Denizli Devlet Hastanesi TRSM ile karşılaştı. Maçı Denizli Devlet Hastanesi AMATEM takımı 2-0 kazanarak finale çıktı. Bir diğer eleme maçında da Servergazi Devlet Hastanesi TRSM takımıyla karşılan Pamukkale Üniversitesi AMATEM takımı, maçtan 2-0 galip ayrılarak finalde Denizli Devlet Hastanesi AMATEM takımının rakibi oldu.  Final maçı öncesi Denizli Devlet Hastanesi TRSM hastalarından oluşan grup halk oyunları eşliğinde dans ederek; maça gelen izleyicileri coşturdu.  Çekişmeli geçen final maçında Denizli Devlet Hastanesi AMATEM servisi seyirci desteğini de arkasına alarak, maçı 2-0 kazandı ve 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı Voleybol Turnuvası’nın şampiyonu oldu. Şampiyon takım Denizli Devlet Hastanesi AMATEM takımı maç sonu müzik eşliğinde gönüllerince eğlendi.  Turnuvaya katılan takımlar madalya ve kupalarını Denizli İl Sağlık Müdürü Uz. Dr. Berna Öztürk, Halk Eğitim Merkezi Müdürü Hakan Erbayat ve diğer protokol üyelerinin elinden aldı.  

“HASTALARIMIZIN MAÇLARDAKİ AZMİ, KAZANMA ARZUSU GÖRÜLMEYE DEĞERDİ”
Denizli İl Sağlık Müdürü Uz. Dr. Berna Öztürk, AMATEM’de uyuşturucu ve madde bağımlıları ile TRSM de ağır ruhsal problemi olan hastaların tedavilerinin yapıldığını ve tedavi sürecinde de sosyal etkinliklerin hastaların iyileşme sürecine pozitif katkı sağladığını söyledi. Turnuvaya katılan tüm kurumlara teşekkür eden Dr. Öztürk; “Hastalarımızın sosyal faaliyetlerle tedavilerinin olumlu bir şekilde sürmesi, toplum içine üretici bireyler olarak yeniden dönebilmesi, hastalıklarıyla baş etme becerilerini ve toplumsal mesleki işlevselliklerini arttırmak amacıyla çeşitli etkinlikler düzenlenmektedir. Burada amaç hastalarımızın sosyalleşmesi ve toplum içine hızlı bir şekilde dönebilmesini sağlamaktır. Bugün biz de Denizli İl Sağlık Müdürlüğü olarak 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı Haftası’nda voleybol turnuvası düzenleyerek bu sosyalleşme sürecine bir katkıda bulunalım istedik. Hastalarımızın maçlardaki azmi, kazanma arzusu görülmeye değerdi. Turnuvanın düzenlenmesinde ve gerçekleşmesinde emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum” dedi. 

HABER MERKEZİ

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner21

banner124