TÜRSAB’dan Çal’a hem övgü hem destek

Çal Belediye Başkanı Akcan’ı ziyaret eden Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) Bölgesel Yürütme Kurulu Başkanı Turan Köseoğlu, Başkan Akcan’ın turizm ile ilgili çalışmalarını yakından takip ettiklerini belirterek; “Pamukkale’yi günü birlik turizmden Çal gibi ilçelerimiz kurtaracak” dedi.

TÜRSAB’dan Çal’a hem övgü hem destek

Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) Bölgesel Yürütme Kurulu Başkanı Turan Köseoğlu ve Yürütme Kurulu üyeleri, Çal Belediye Başkanı Fethi Akcan’ı makamında ziyaret etti. Başta Çal Kısık Kanyonu olmak üzere turizm ile ilgili yapılan çalışmalar hakkında bilgiler veren Başkan Akcan, “Hayallerimiz büyük. Çal’a doğa yürüyüş yolları, şarap tadım yerleri, oteller yapılması için çalışıyoruz. Çin’den Türkiye’ye, Türkiye’den Çin’e uçuş yapan uçaklarda Çal’ın tarımsal sanayi ürün ikram edilmesi için girişimler başlattık. Tarihi yerlerimiz, doğal güzelliklerimiz, üzümümüz, yöresel ürünlerimiz ve kanyonumuz ile turizmin gözde yerlerinden olmaya hazırız. Çal’ın geleceği için uğraşıyoruz. Bacasız sanayinin Çal’a gelmesi gerekiyor. Üzümü ve doğal güzellikleri ile Çal özel bir yer. Sahip olduğumuz değerlerin işlenmesi gerekiyor, biz de işlemeye başladık. Gelecek 10-15 yıl içinde 300-350 bin turistin Çal’ı ziyaret etmesini hayal edip hedefliyoruz” diye konuştu.

“ÇAL, ÇOK UYGUN BİR YER”

Yaratıcı turizmin dünyada yükselen bir trend olduğunu belirten Başkan Köseoğlu, turistlerin artık gittikleri bölgelerde yerel kültürle bütünleşmek istediğini söyledi. Başkan Köseoğlu, “Dünya’da artık yaratıcı turizm çok ilgi görüyoruz. Bu modelde turistler gittikleri yörenin insanları ve kültürü ile bütünleşiyor. Yaratıcı turizmde başarılı olmak için kültürel değerlerini koruyan kentler bir adım önde olacak. Çal, yükselen trende oldukça uygun bir yer. Çal, Buldan, Tavas, Güney, Acıpayam gibi ilçelerimizin turizm rotasının içine girmesi gerekiyor. Çal’da başarılı çalışmalar oluyor. Biz de yakından takip ediyoruz. Pamukkale, turizm için önemli. Ancak, Pamukkale günü birlik turizmden kurtulmalıdır. Bunun için de ilçelerimizi işin içine katmak gerekiyor. Çal Kısık Kanyonu bir an önce tamamlanmalıdır” dedi.

“ÇAL, TURİZMİ ÇİN BAKİR BİR YÖRE”

Denizli’de 62 turizm seyahat acentesi olduğunun altını çizen Başkan Köseoğlu, bu acentelerin çoğunun Denizli’nin değerlerini tam olarak bilmediğini sözlerine ekleyerek, “Yakın bir gelecekte tüm seyahat acentelerinin yetkilileri ile Çal’a ziyaret etmeyi planlıyoruz. Çal, turizm için bakir bir yöre. Türk turizmine büyük katkısı olacak. Fransa’da ödül alan Başkan Fethi Akcan’da bu konuda vizyon sahibi. Çalışmalarını takdir ediyoruz” şeklinde konuştu.


 


 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER