“Üç aylar, Müslümanlar için nefis muhasebesidir”

Denizli İl Müftüsü Mehmet Aşık, Regaib Kandili mesajı yayınladı. Müftü Aşık, “Müslümanlar olarak ilahi rahmet, bereket ve mağfiret mevsimi mübarek üç aylara kavuşmanın sevinci ve mutluluğu içerisindeyiz.” Dedi.

“Üç aylar, Müslümanlar için nefis muhasebesidir”

Denizli İl Müftüsü Mehmet Aşık mesajında, “27 Şubat Perşembe’yi 28 Şubat Cuma’ya bağlayan gece, rahmet, mağfiret ve bereket iklimi mübarek üç ayların başladığını bize hatırlatan Regaib Kandili’ne ulaşacak olmanın manevi huzuru ve neşesini yaşıyoruz.

Günah, hata, nisyan ile kasvet bürümüş, daralmış gönüllerimizin ibadet, zikir, tövbe ve tefekkürle temizleneceği müstesna bir zaman dilimine girmiş bulunuyoruz. Günahlarımızdan pişman olduğumuz, tövbe ve istiğfarda bulunduğumuz, farzların yanında nafile ibadet ve sadakalarla Rabbimize daha bir çoşkuyla yöneldiğimiz bu mübarek günlere ulaştıran Rabbimize hamd ediyoruz. Recep, Şaban ve Ramazan ayları, gecesiyle gündüzüyle, müslümanlar için nefis muhasebesi, farzlara gerekli hassasiyeti gösterme, nafileleri çoğaltma, yanlış, kusur ve günahlardan temizlenip arınma günleridir. Üç aylar Regaib, Miraç, Berat ve Kadir gecelerini içinde barındırır. İlahi lütuf ve ikramların biz müminlere sair zamanlardan kat kat fazla bahşedildiği bu mübarek günleri ve geceleri hayatımızı yeniden gözden geçirmek, kulluğumuzu, takvamızı, ihlas ve samimiyetimizi artırmak için bulunmaz fırsatlar olarak görüp değerlendirelim.” Dedi.

Denizli İl Müftüsü Mehmet Aşık mesajında daha sonra şu görüşlere yer verdi:

“Bu vesileyle 27 Şubat Perşembe akşamı Müftü Ahmet Hulusi Efendi (Külliye) Camii’nde 62 hafızımız için İl Müftülüğümüz ve Pamukkale İlçe Müftülüğümüzün organizesinde yapılacak olan Hafızlık Merasimi ve Regaib Kandili Programına tüm Denizli halkımızı davet ediyorum. Denizlili hemşehrilerimizin mübarek üç aylarını ve Regaib kandillerini tebrik ediyorum. Rahmet, mağfiret ve bereket ikliminin ülkemizi ve tüm insanlığı kuşatmasını, hidayet, barış ve huzura vesile olmasını Cenab-ı Hak’tan niyaz ediyorum.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER