UÇAK SEFERLERİ DEĞİŞTİ, DENİZLİ İÇİN YENİ BİR ŞEY YOK

Türk Hava Yolları’nın (THY) 2018/2019 kış tarifesi açıklamasının ardından yazılı basın açıklamasında bulunan Denizli Sanayi Odası Başkanı Müjdat Keçeci, uçak seferleri değiştiğini ancak Denizli için yeni bir şeyin olmadığını söyledi.

THY 2018/2019 kış tarifesi açıklandı. Ancak Denizli Sanayi Odası Başkanı Müjdat Keçeci’nin Ağustos ayı içerisinde Türk Hava Yolları A.O. Yönetim Kurulu ve İcra Komitesi Başkanı M. İlker Aycı’ya mektup yazmasına rağmen uçak seferleri ile ilgili taleplerin karşılanmamış olması beklentileri boşa çıkarttı. Türk Hava Yolları A.O. Yönetim Kurulu ve İcra Komitesi Başkanı M. İlker Aycı’ya yazdığı mektubunda özellikle dile getirdiği konulara değinen Keçeci, “İlimizde, sadece Denizli-İstanbul-Denizli destinasyonunda uçuşlar olmasına rağmen, iş adamlarımızın yıl içinde çok yoğun yurtiçi, yurtdışı seyahatleri yaptığını, yurtiçi ve yurtdışından pek çok müşteri ve misafir ağırladığını belirtmiştim. 2017 yılında Denizli Çardak Havalimanı yolcu sayısı, 2016 yılına göre yüzde 24 artarak 681 bine ulaştı. Bu sayının 100 bine yakını dış hatlarda gerçekleşmiş ve dış hat yolcu sayısı 2016’ya göre yüzde 506 artış göstermiştir. Bu ivmenin 2018 yılında da devam etmekte ve ilk altı ayda yolcu sayısı 343 bine ulaşarak 2017 senesinin yüzde 26 üzerinde seyretmekte olduğunu bu nedenle de mevcut sefer sayılarının Denizli’ye yetmediğini özellikle ifade etmiştim” dedi.

“DENİZLİMİZ VE SANAYİCİMİZ İÇİN BİR ADIM ATILMAMIŞ”

Başkan Keçeci sözlerine şöyle devam etti: “Denizli-İstanbul, İstanbul-Denizli sefer sayılarının artırılmasını ve 3,5 milyar Dolar ihracatı olan Denizli’den, haftanın belirli günlerinde en azından bir Avrupa ülkesine direkt seferin düzenlenmesini talep etmiştim. Ancak THY 2018/2019 kış tarifesine baktığımızda İstanbul’a yeni hava alanı yapılmasına rağmen ve Denizli’de havayolu kullanımı talebinin bu kadar yoğun olmasına rağmen isteklerimizin hiç birisi dikkate alınmamış. Denizlimiz ve sanayicimiz için bir adım atılmamış. Denizli sanayi kesiminin en üst düzey temsilcisi olarak, bu taleplerimiz doğrultusunda uçuş seferlerinin yeniden düzenlenmesi hususunda Denizlili sanayicimiz, ihracatçımız, tüccarımız ve halkımız adına yardım ve destek talebimiz maalesef karşılık görmemiştir.”

HABER MERKEZİ

Güncelleme Tarihi: 31 Ekim 2018, 15:13
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER