UCARI GÖLETİ HERKESİN GÖZDE MEKANI HALİNE GELDİ

Denizli’nin Acıpayam ilçesi Ucarı Mahallesi’nde bulunan Ucarı Göleti, vatandaşların, fotoğrafçıların ve albüm çekimi yapmak isteyen gelin ve damatların gözde mekanı haline geldi.

Denizli’nin Acıpayam İlçesi’nde yer alan Ucarı Göleti vatandaşların, fotoğrafçıların ve albüm çekimi yapmak isteyen gelin ve damatların uğrak yeri oldu. Daha önce sulama göleti olarak kullanılan ve sonrasında Acıpayam Belediyesi tarafından düzenlenen Ucarı Göleti büyük ilgi görüyor. 35 bin metrekarelik alana sahip olan doğa harikasını kısa bir sürede tamamlayarak vatandaşların hizmetine açan Acıpayam Belediyesi, dışarıdan gelecek olan misafirlerinde keyifli zaman geçirebilmeleri için birçok yenilik gerçekleştirdi. Piknik alanlarından, restorana kadar her şeyin düşünüldüğü Ucarı Göleti,  hayatlarının en unutulmaz anlarını ölümsüzleştirmek isteyen gelin ve damatların da fotoğraf albümü çekimleri için çokça tercih ettikleri bir yer olarak dikkat çekiyor.

AYDIN:“GÖLETİN DOĞAL GÜZELLİĞİ ORTAYA ÇIKARILDI”

Ucarı Göleti’nde Acıpayam Belediye Başkanı Dr. Hulusi Şevkan ile incelemelerde bulunduklarını ve sonrasında çalışma yapılması konusunda görüş birliğine varıldığını ifade eden Ucarı Mahallesi Muhtarı Serkan Aydın “ Çalışmaların sonucunda buradaki atmosfer kendini gösterdi” diye konuştu.

“BU GÜZELLİK BİRÇOK İLDE YOK”

“Yapılan çalışmalarla göletin doğal güzelliği ortaya çıktı” diyerek sözlerine devam eden Muhtar Aydın, “ Basit usul bir değişim yapılacaktı ancak görüldü ki alan sazlıklardan temizlendikçe göletin doğal güzelliği ortaya çıktı. Çalışmaların sonunda ise bu atmosfer kendini gösterdi. Acıpayam Belediye Başkanı Hulusi Şevkan beton hiçbir malzeme kullanılmadan tamamen ahşap malzemelerle burayı vatandaşların hizmetine sundu. Bu güzellik birçok ilde dahi yok. Şu anda burada piknik yapmak isteyen vatandaşlar içinde sadece gezmek için gelmek isteyen bir bardak çay bile olsa burada içmek isteyen vatandaşlar için bir adet restoranımızda hizmete açıldı. Özellikle gelin ve damatların vazgeçilmez yeri haline geldi” ifadelerini kullandı.

“İYİ Kİ UCARI GÖLETİ’NE GELMİŞİZ”

Fotoğraf çekimi için UcarıGöleti’ni tercih eden Aile Hekimi Doktor Emine Kırmızıgül ve eşi Uzman Doktor Yusuf Kırmızıgül’de doğa güzelliyle ilgili övgü dolu sözler söyledi. Çiçeği burnunda çift Ucarı Göleti’ni tercih etmelerindeki sebebin fotoğraf ekibi olduğunu ifade etti. “ Fotoğraf çekimini Çamlık’ta yapmayı planlıyorduk” diyen gelin Emine Kırmızıgül, “Fotoğraf çekimlerimizi aslında çamlık bir alanda yapmayı planlıyorduk.  Ancak Sanat Fotoğraf Stüdyosu ekibi bize UcarıGöleti’ni anlattı ve biz tercihimizi değiştirip buraya geldik. Şu anda da iyi ki buraya gelmişiz diyoruz”  ifadelerini kullanırken damat Yusuf Kırmızıgül ise; “İlk defa buraya geliyoruz ve sistematik bir şekilde kazandırılmış tüm yeşil alanlar. Burayı bugün fotoğraf çekimimiz için ziyaret ettik ama bir dahaki sefere piknik yapmaya mangal yakmaya geleceğiz” dedi.

“UCARI GÖLETİ’NİN DOĞAL GÜZELLİĞİ DİKKATİMİZİ ÇEKTİ”

“UcarıGöleti’nin peyzajının güzel oturtulmuş olması nedeniyle gelin ve damatları buraya getirmeye başladık” diyen Sanat Fotoğraf Stüdyosu Fotoğrafçısı Emin Deda; “Yaklaşık 20 senedir bu mesleği yapıyorum. Biz mesleğimizin gerekliliği olarak gezip yeni yerler tespit etmekteyiz. Yine bu gezme esnasında Ucarı Göleti dikkatimizi çekti. Buranın peyzajının güzel oturtulmuş olması, göl manzarası ve doğal güzelliği sebebiyle gelin ve damatları buraya getirmeye başladık. Tavsiye ettiğimiz herkes de buradan çok memnun ayrılıyor. Kuşadası’ndan bile buraya gelin damat getiriyoruz” dedi.

HATİCE DEMİR / DOĞAN AKŞİT

Güncelleme Tarihi: 14 Ekim 2018, 18:13
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER